05.12.2021 – II Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka ofiar na Pomoc Kościołowi na Wschodzie natomiast taca przeznaczona jest na potrzeby Kurii.
  2. Z powodów losowych, odwołane zostaje spotkanie autorskie z ks. Markiem.
  3. Dostępne są, u Pana Marka, świecie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas oraz „Słowo na każdy dzień”. U Pana Tomka, można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny.
  4. Przez cały dzień, jak co roku, zapraszamy do Starej Kaplicy na kiermasz świątecznych ozdób. Natomiast za tydzień ministranci, będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny.
  5. Wspomnienia Liturgiczne:
    – poniedziałek – wspomnienie św. Mikołaja; dodatkowa Eucharystia w intencji dzieci o godz. 16.30. Oczekujemy na specjalnego gościa.
    – wtorek – wspomnienie św. Ambrożego
    – środa – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; Dzień Świętości Życia i możliwość Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszamy na Godzinę Łaski o 12.00. Dodatkowa Eucharystia o 16.30. Na wieczornej Mszy – przyjęcie nowych członków wspólnoty Czcicieli Miłosierdzia.
    – Msze Święte Roratnie w środy i soboty o godz. 6.30.
  6. Jako duszpasterze, cieszymy się z kolejnych oddolnych inicjatyw. Grupa rodziców pragnie stworzyć KŻR: ojców za swoje dzieci i matek za swoje dzieci. Zapisy chętnych w zakrystii.
    Natomiast w najbliższa niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.00 spotkanie dzieci i rodziców, chętnych do modlitwy w Kole Różańcowym dzieci.
  7. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną w czasie Adwentu wykonać gest miłości w kierunku najmniejszych do włączenia się w akcję „Paczuszka dla Maluszka”! Zbiórka trwa do czwartej niedzieli Adwentu.
  8. Zapraszamy na wspólne wyjście do Seminaryjnego Teatru, na sztukę pt. „Maximilianus”, która przybliży nam osobę św. Maksymiliana Kolbego. Wyjście 9 grudnia na godz. 19.00. Zapisy w zakrystii. Ilość miejsc, z powodu pandemii, ograniczona.
  9. Wraz z przedszkolem przy bulwarach, pragniemy wspomóc chore dziecko, poprzez zbiórkę plastikowych nakrętek. Nakrętki można wrzucać do serca przy Starej Kaplicy.
  10. Serdeczne podziękowania składamy Wojownikom Maryi, którzy podarowali parafii, pulpit po mikrofon, który będzie służył podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu.
  11. Bardzo prosimy o zachowywanie przepisów sanitarnych, obowiązujących w przestrzeni zamkniętej.
  12. Życzymy dobrego czasu Adwentu.