- Liturgiczna Służba Ołtarza
- Schola dziecięca
- Harcerze
- Czciciele Bożego Miłosierdzia
- Koła Żywego Różańca
- Caritas parafilna
- Chór parafialny
- Kino biblijne
- Wspólnota Ezechiasz
- Kurs ALPHA
- Biała procesja
- Wojownicy Maryi

Opieka duchowa: Ks. Proboszcz Mateusz Wasilewski

Opieka duchowa: Ks. Mateusz Dobrzyński

Opiekun duchowy: Ks. Mateusz Dobrzyński

Celem Wspólnoty Czcicieli Miłosierdzia Bożego jest wysławianie, głoszenie i wypraszanie Miłosierdzia Bożego dla siebie, swoich bliskich oraz całego świata poprzez:
- szerzenie kultu, czci i nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego – każdego 5 dnia miesiąca Nowenna do św. Faustyny i Msza składkowa
- odmawianie modlitwy “Koronki do Miłosierdzia Bożego”;
- propagowanie wizerunku Jezusa Miłosiernego podpisem “Jezu, ufam Tobie”;
- pełnienie dzieł miłosierdzia, którego przejawem jest pomoc biednym i potrzebującym;
- modlitewne wspieranie Wspólnoty. Jako Członkowie Wspólnoty są zobowiązani:
- starać się o szerzenie kultu Miłosierdzia Bożego;
- ufać Miłosierdziu Bożemu;
- głosić na wszelki możliwy sposób Miłosierdzie Boże;
- każdego dnia odmawiać “Koronkę do Miłosierdzia Bożego” – służą w parafii prowadząc codzienną modlitwę 15 min przed wieczorną Eucharystią,
- posiadać i czcić w swoim domu wizerunek Jezusa Miłosiernego podpisem “Jezu, ufam Tobie”;
- każdego dnia spełniać jeden dobry uczynek (czyn, słowo lub modlitwa);
- raz w miesiącu, w miarę możliwości uczestniczyć w spotkaniu modlitewno- formacyjnym Wspólnoty (w przypadku parafii św. Faustyny jest to pierwsza środa miesiąca)
- przynajmniej raz w miesiącu uczestniczyć w adoracji Jezusa Eucharystycznego – każda środa godzinę przed wieczorną Eucharystią,
- zachęcać chorych i cierpiących, by przynajmniej jednego dnia w tygodniu ofiarowali Bogu swe cierpienia fizyczne i duchowe, czy to za grzechy żywych, czy też zmarłych.
Opieka duchowa: Ks. Proboszcz Mateusz Wasilewski

Żywy różaniec oznacza: ŻYCIE WEDŁUG EWANGELII, która jest fundamentem i źródłem życia chrześcijańskiego. Różaniec jest modlitwą ewangeliczną, ponieważ zawiera Modlitwę Pańską i Pozdrowienie Anielskie oraz ewangeliczne Tajemnice naszego odkupienia. Żywy Różaniec jest ELEKTROWNIĄ DUCHOWĄ, która zasila wiernych mocą Bożą i pobudza ich do czynu apostolskiego, czyli do praktycznej działalności apostolskiej jak praca wśród ubogich, chorych, rodzin wielodzietnych, rodzin alkoholików, zaniedbanych religijnie i moralnie, dbałość o dom Boży, o szaty liturgiczne, krzewienie cnót moralnych, zwłaszcza czynnej miłości bliźniego i sprawiedliwości społecznej, itd. Żywy Różaniec jest niezdobytą TWIERDZĄ OBRONNĄ, albowiem broni jednostkę, rodzinę i społeczeństwo przed śmiercią duchową, mianowicie przed ateizmem i laicyzmem, przed indyferentyzmem religijnym, przed zepsuciem obyczajów, zwłaszcza w życiu małżeńskim i rodzinnym, przed alkoholizmem, itp. Żywy Różaniec składa się z ŻYWYCH RÓŻ. Każda Róża posiada dwadzieścia osób, z których każda odmawia codziennie jeden dziesiątek różańca, czyli jedną tajemnicę, połączoną z rozważaniem. W ten sposób odmawiany jest w Róży codziennie cały Różaniec - dwadzieścia tajemnic. Jest to jakby wieniec różany składany u stóp Królowej. Należeć do Żywego Różańca znaczy - wierzyć w istnienie Boga i wierzyć Bogu, który przemawia, ufać Bogu i w Jego dzieło zbawienia oraz kochać Boga a w Bogu i dla boga ludzi.
Obowiązki członków Żywego Różańca:
- odmawianie codziennie przynajmniej jednej tajemnicy różańca połączonej z rozważaniem
- odmawianie tej tajemnicy, która została powierzona przy "zmianie tajemnic"
- częste przystępowanie do sakramentów świętych
- rozwijanie wewnętrznego nabożeństwa do Najświętszej Marii Panny
- pozostawanie w kontakcie z osobą odpowiedzialną za Różę (zelatorem)
Obowiązki osoby odpowiedzialnej za Różę (zelatora):
- kontakt z członkami Róży
- zbieranie, spisywanie i wysłanie członkom róży intencji na dany miesiąc
- czuwanie, aby wiadomo było w jakim porządku i komu w danym miesiącu przypada konkretna tajemnica
- zapewnienie, aby wiadomo było, że modlitwa jest odmawiana, reagowanie, gdy z daną osobą długo nie ma kontaktu
- czuwanie, by Róża posiadała pełny skład – 20 osób
- stała łączność między Różą a pasterzem wspólnoty.
Obietnice Matki Bożej dla odmawiających różaniec: Zostały one dane przez Niepokalaną Matkę bł. Alanowi de Rupe.
- Tym, którzy będą pobożnie odmawiali różaniec, obiecuję szczególną opiekę.
- Dla tych, którzy wytrwale odmawiali różaniec, zachowam pewne zupełnie szczególne łaski.
- Różaniec będzie potężną bronią przeciwko piekłu; zniszczy występek i rozgromi herezje.
- Różaniec doprowadzi do zwycięstwa cnoty i dobra; w miejsce miłości do świata wprowadzi miłość do Boga i obudzi w sercach ludzi pragnienie szukania nieba.
- Ci, którzy zawierzą mi przez różaniec, nie zginą.
- Ci, którzy będą z pobożnością odmawiali mój różaniec, rozważając jego tajemnice, nie zostaną zdruzgotani nieszczęściem ani nie umrą nie przygotowani.
- Ci, którzy prawdziwie oddadzą się memu różańcowi, nie umrą bez pocieszenia Kościoła.
- Ci, którzy będą odmawiali różaniec, znajdą podczas swego życia i w chwili śmierci światło Boże oraz pełnię Bożej łaski oraz będą mieli udział w zasługach błogosławionych.
- Szybko wyprowadzę z czyśćca te dusze, które z pobożnością odmawiały różaniec.
- Prawdziwe dzieci mojego różańca będą się radować wielką chwałą w niebie.
- To, o co prosić będziecie przez mój różaniec, otrzymacie.
- Ci, którzy będą rozpowszechniać mój różaniec, otrzymają ode mnie pomoc w swych potrzebach.
- Otrzymałam od mego Syna zapewnienie, że czciciele mego różańca będą mieli w świętych niebieskich przyjaciół w życiu i w godzinie śmierci.
- Ci, którzy wiernie odmawiają mój różaniec, są moimi dziećmi - prawdziwie są oni braćmi i siostrami mego Syna, Jezusa Chrystusa.
- Nabożeństwo mojego różańca jest szczególnym znakiem Bożego upodobania.
Jest również możliwość uzyskania odpustu zupełnego, którego – na mocy Indultu Stolicy Apostolskiej z dn. 25 października 1967 r. – udziela się członkom Żywego Różańca:
- w dniu przyjęcia do Wspólnoty Żywego Różańca
- w Uroczystość Bożego Narodzenia – 25.12.
- w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego
- w Święto Ofiarowania Pańskiego – 2.02
- w Uroczystość Zwiastowania – 25.03.
- w Uroczystość Wniebowzięcia NMP – 15.08
- we wspomnienia Matki Bożej Różańcowej – 7.10
- w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi – 8.12
Opieka duchowa: Ks. Proboszcz Mateusz Wasilewski

Opieka duchowa: ks. Mateusz Dobrzyński

"Nic tak skutecznie nie broni wiary jak śpiew sakralny”.Dodatkową zachętą do śpiewu jest dla nas motto św. Augustyna:
„Kto dobrze śpiewa – podwójnie się modli”.Staramy się dołożyć wszelkich starań by Nasz chór parafialny częściej ubogacał Liturgię, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych, którzy pragną wielbić Boga śpiewem, aby zgłaszali się do Naszego Pana Organisty.
Opieka duchowa: Ks. Proboszcz Mateusz Wasilewski

SPOTYKAMY SIĘ W NIEDZIELE PO MSZY O 12:00.
Opieka duchowa: Ks. Proboszcz Mateusz Wasilewski

Opieka duchowa: Ks. Mateusz Dobrzyński

Jak długo trwa Alpha? Jest to zwykle 10 tygodni z weekendem lub dniem wyjazdowym w połowie tego okresu. Na jej zakończenie oraz rozpoczęcie nowej edycji organizują się tzw. Uroczystą Kolację. Uczestnicy mają wtedy okazję zaprosić swoich znajomych czy rodzinę i pokazać im, czym jest Alpha.
Dlaczego Alpha? Alpha jest wspaniałym narzędziem ożywienia i integracji parafii oraz wspólnot kościelnych. Wielu katolików, którzy zostali ochrzczeni i otrzymali inne sakramenty, odczuwa potrzebę ożywienia swojej relacji z Bogiem. Pragną oni wypełnić serce świeżym doświadczeniem Boga. Jest to także szansa do odkrycia na nowo Boga i Kościoła. Parafie ożywają i wzrastają. Tworzą się nowe wspólnoty.
Jaka jest idea spotkań? Ideę spotkań wyjaśnia angielskie słowo ALPHA: A - 'Anyone can come' – przyjść może każdy, kto chce się dowiedzieć czegoś więcej o wierze chrześcijańskiej, L - 'Learning and laughter' – uczymy się i śmiejemy, P - 'Pasta' (makaron) – wspólnie jemy posiłek, H - 'Helping one another' – wzajemnie sobie pomagamy, A - 'Ask anything' – pytać można o wszystko.
Jakie jest pochodzenie Alpha? W Kościele katolickim pierwsza Alpha odbyła się w roku 1997. Wielu biskupów katolickich w Anglii i na całym świecie publicznie zachęcało i zachęca katolików do uczestnictwa w Alpha. Wprawdzie ma ona korzenie anglikańskie, ale w swojej treści nie zawiera błędów doktrynalnych. W założeniu jest to początek - wprowadzenie. Parafia czy wspólnota, które podjęły się jej przeprowadzenia wprowadzają osoby nawrócone w pełnię wiary katolickiej i życia sakramentalnego.
Opieka duchowa: Ks. Mateusz Dobrzyński

Opieka duchowa: Ks. Proboszcz Mateusz Wasilewski

Jak często odbywają się spotkania Wojowników Maryi? Spotkania, w których uczestniczą Wojownicy Maryi odbywają się w odstępach 1-2 miesięcy, mile widziani są na nich mężczyźni w przedziale wiekowym 18-50 lat, jednak mają charakter otwarty, dlatego też nic nie stoi na przeszkodzie, by uczestniczyły w nich osoby z innych środowisk. Wojownikami Maryi mogą zostać mężowie, ojcowie, single oraz kapłani, przy czym nie ma znaczenia narodowość i pochodzenie danej osoby, gdyż we wspólnej modlitwie mogą uczestniczyć wszyscy zainteresowani. Wszelkie spotkania regionalne przybierają charakter wspólnotowy, a w zależności od miejsca spotkania, prowadzącym jest inna osoba - tak zwany Lider - warunkiem jest przebyta przez niego formacja oraz poddanie się Pasowaniu.
Wojownicy Maryi - jakie są ich cele? Głównym celem, jaki obierają Wojownicy Maryi jest wrażliwość serc na wielbienie Maryi, która jest zawsze gotowa wyprosić szereg łask u Boga, potrafi Ona kształtować życie każdego człowieka, docenia powierzenie ludzkich losów w Jej ręce. Podczas cyklicznych spotkań Wojownicy Maryi zanoszą gorliwe modlitwy do Najświętszej Maryi Panny, kierując w ten sposób swoje żarliwe prośby o zdrowie dla swoich bliskich: żon, dzieci, rodziców czy przyjaciół. Wielu mężczyzn, którzy zostają Wojownikami Maryi często poświęcają mnóstwo czasu na modlitwę w intencji swoich małżeństw przechodzących kryzys, niekiedy decydują się na zanoszenie próśb w środku nocy, co pozwala na diametralną zmianę postępowania w życiu rodzinnym i powoduje zesłanie łaski pojednania. Wojownikami Maryi najczęściej zostają Panowie, którzy w swoim życiu nie mieli prawdziwego wzorca mężczyzny, głowy rodziny, z którego mogliby brać przykład i należycie troszczyć się o byt całej rodziny, przekazywanie najważniejszych wartości. Szukają wówczas pomocy u Maryi, dzięki temu, iż poddała się woli Boga została Matką Pana Jezusa, wiedząc, że będzie On cierpiał na krzyżu za ludzkie grzechy, mimo wszystko wykazała się ogromną wiarą i pokorą w akceptacji swojego bolesnego losu. O takie wartości i bezwarunkowe oddanie modlą się mężczyźni, którzy są Wojownikami Maryi, na organizowanych spotkaniach modlą się oraz przekazują świadectwa przemian, które przeszli na przestrzeni ostatnich lat.
Wojownicy a Faustyna? Podczas pandemii gromadziliśmy się na wspólnym różańcu w niedzielne wieczory. Kiedy sytuacja nieco „znormalniała” postanowiliśmy przedłużyć te spotkanie modlitewne i tak zrodził się pomysł wtorkowych różańców prowadzonych przez mężczyzn ze wspólnoty Wojowników Maryi. Naszym jedynym orężem jest różaniec a jedynym wrogiem zło i grzech wokół nas i w nas. Zapraszamy każdego mężczyznę, który pragnie się modlić różańcem w intencji swoich bliskich. W międzyczasie można również dowiedzieć się więcej na temat wspólnoty Wojowników Maryi i ewentualnie przejść formację wojowników.