19.12.2021 – IV Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne, które prowadzi ks. Karol Swatkowski. Polecamy go, waszej modlitwie.
  2. Dzisiaj kończymy akcję „Paczuszka dla maluszka” oraz zbiórkę słoików na wigilię dla bezdomnych.
  3. Tak jak ogłaszaliśmy tydzień temu, zapraszamy serdecznie na godz. 16.30 do wspólnej modlitwy Nieszporami Eucharystycznymi.
  4. W poniedziałek i wtorek Msze Święte o godz. 7.00 (bez kazania) oraz o 16.30 i 18.00 wraz z kazaniem i możliwością spowiedzi.
  5. Podczas rekolekcji można zaopatrzyć się w sianko, świece wigilijne, opłatki oraz czasopisma katolickie.
  6. W środę ostatnie roraty o godz. 6.30. Wieczorem adoracja od godz. 17.00.
  7. W środę i czwartek dodatkowa spowiedź od godz. 17.30.
  8. W czwartek, 23 grudnia od godz. 9.00, odwiedzimy chorych z parafii. Zapisy w zakrystii.
  9. W wigilię Msza Święta o godz. 7.00. Możliwość spowiedzi od godz. 8.00 do 10.00.
    Pasterki o godz. 22.00 z udziałem dzieci oraz zwyczajowa o 24.00. Będą zbierane ofiary na Fundusz Obrony Życia.
  10. W sobotę i niedzielę, Eucharystie o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 13.00. Nie będzie Mszy Świętych wieczornych.
  11. Uroczystość Narodzenia Pańskiego obchodzimy przez oktawę, czyli osiem dni.
  12. Dzisiaj wieczorem do parafii przybędzie „Światełko Betlejemskie”. Jest już ono stałym elementem naszych wigilijnych stołów. Można je, ze sobą zabrać na dwa sposoby. Albo przyjść w wigilię pomiędzy 8.00 a 10.00 i odpalić swoją święcę od lamiponu albo zabrać ze sobą poświęcone zapałki „Ogień Miłosierdzia” i użyć ich podczas wieczerzy wigilijnej, odczytując przy zapalonej świecy fragment z Pisma Świętego.
  13. Ks. Abp. Józef udziela dyspensy na czas Sylwestra. Osoby korzystające z dyspensy zobowiązane są w sumieniu zadośćuczynić modlitwą (dziesiątką różańca) w intencji misji lub złożyć jałmużnę na ubogich.
  14. Otrzymaliśmy z Kurii, wytyczne dotyczące tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Zaleca się aby również w tym roku kolęda odbywała się podczas Eucharystii, w kościele parafialnym. Wizytę duszpasterską w domach i mieszkaniach parafian, kapłani mogą złożyć wyłącznie na wyraźne zaproszenie zainteresowanych osób. O szczegółach kolędy poinformujemy w okolicach świąt Bożego Narodzenia.
  15. Bardzo prosimy o zachowywanie przepisów sanitarnych, obowiązujących w przestrzeni zamkniętej.
  16. Życzymy błogosławionego i radosnego tygodnia oraz duchowych przeżyć w czasie rekolekcji.