25.12.2021 – Narodzenie Pańskie

 1. Uroczystość Narodzenia Pańskiego obchodzi się przez osiem dni. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych podczas oktawy. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
 2. W niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte o godz. 9.00; 10.30; 12.00; 13.00. Tego dnia taca przeznaczona jest na KUL.
 3. Wydarzenia liturgiczne:
  – poniedziałek – święto św. Jana Ewangelisty; poświęcenie wina po każdej Mszy
  – wtorek – święto św. Młodzianków; Dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych; wieczorem różaniec wraz z Wojownikami Maryi
  – środa – Adoracja od godz. 17.00
  – piątek – ostatni dzień roku kalendarzowego; nabożeństwo dziękczynne za mijający rok oraz Eucharystia o godz. 17.00; Tego dnia nie ma Mszy o godz. 18.00. Ks. Abp. Józef Guzdek udziela dyspensy na czas Sylwestra. Osoby korzystające z dyspensy zobowiązane są w sumieniu zadośćuczynić modlitwą (dziesiątką różańca) w intencji misji lub złożyć jałmużnę na ubogich
  – sobota – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój; Msze Święte według rozkładu niedzielnego. Jest to też pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo po wieczornej Eucharystii.
 4. Pragniemy złożyć najserdeczniejsze podziękowania tym wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc podczas śniadań adwentowych oraz tym, którzy przez ostatnie dni pomagali przygotować świątynię do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Serce rośnie, kiedy możemy wspólnie się modlić, pracować, wymieniać się pomysłami i kiedy każdy wzajemnie wspiera się w czynieniu dobra we wspólnocie parafii.
 5. Wraz z księdzem Mateuszem, składamy na Wasze ręce najserdeczniejsze życzenia. Prosimy przekażcie je waszym domownikom jak i gościom. Niech za wyraziciela naszych serc posłużą słowa św. Matki Teresy z Kalkuty:

„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei „więźniom”, tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie”.

Św. Matka Teresa z Kalkuty

Niech takie Boże Narodzenie, wraz z radością nowonarodzonego Dziecięcia, umacnia Wasze rodziny, każdego dnia. Wesołych, bożych i rodzinnych świąt!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *