13.02.2022 – 6 Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj gościmy w Naszej Parafii, ks. dr. Łukasza Żuka, Dyrektora Domu Emeryta naszej Archidiecezji. W miarę naszych możliwości wesprzyjmy finansowo tę instytucję.
 2. Przypominamy, że dziś jeszcze o godz. 18.00 – „Randka z Jezusem”, czyli wspólna adoracja i modlitwa, konferencja o komunikacji, odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 3. Wydarzenia liturgiczne:
  – poniedziałek – święto św. Cyryla i Metodego
 4. Od soboty w naszej parafii, gościć będziemy Cudowny Obraz Matki Bożej Łaskawej, Strażniczki Polski. Ten obraz peregrynuje po Polsce od kilku miesięcy. Mamy ten zaszczyt, że przybędzie również do Nas. Uroczyste przywitanie obrazu odbędzie się w sobotę na Eucharystii o godz. 18.00. Następnie odbędzie się wykład Pani Ewy Storożyńskiej – pisarki, współautorki nagrodzonej przez historyków polskich, monografii “Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą”. Pani Ewa przybliży wiernym postać Bogurodzicy Łaskawej, która od roku 1410 jest znana z mocy wygaszania epidemii. Po wykładzie będzie można nabyć książkę z autografem autorki.
  W najbliższą niedziele podamy dalszy rozkład nabożeństw związanych z pobytem obrazu w Naszej Parafii.
 5. Ksiądz Proboszcz serdecznie zaprasza wszystkich członków, wszystkich parafialnych Kół Żywego Różańca oraz Zelatorów, a także osoby chcące dołączyć do KŻR na sobotnią wieczorną Eucharystię oraz spotkanie. Bardzo prosimy o mobilizację i liczne przybycie.
 6. W najbliższą sobotę na godz. 10.00, zapraszamy dzieci i młodzież na wspólne wyjście do Jumper Parku. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Mateusz Dobrzyńskiego.
 7. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć przedstawiciela Białostockiego Seminarium, który wygłosi Słowo Boże i zbierze tacę na potrzeby tej katolickiej uczelni.
 8. Już dziś serdecznie zapraszamy przedstawicieli wspólnot działających przy naszej parafii na spotkanie Rady Duszpasterskiej. Rada spotka się 27 lutego (niedziela) po wieczornej Eucharystii.
 9. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania tym wszystkim parafianom, którzy na różny sposób uczestniczyli w spotkaniach kolędowych. Tak jak informowaliśmy, na Eucharystiach jak i w swoich mieszkaniach, spotkaliśmy się z mniej więcej ¼ naszych parafian. Przy tej okazji złożono ofiary na utrzymanie parafii w wysokości 39 100 zł. Dziękujemy również za ofiary składane w różnym czasie na konto bankowe, które wynoszą 3 500 zł. Za wszelką szczodrość, dobre słowo i dar spotkania składamy wyrazy naszej wdzięczności.
 10. Przygotowujemy propozycję pielgrzymkową, m.in. wyjazd do Włoch i Medjugorie. Wszelkie szczegóły przedstawimy po zakończeniu peregrynacji Obrazu Matki Bożej Łaskawej.
 11. Przypominamy o zachowaniu ostrożności i dbaniu o zdrowie swoich i bliźnich.
 12. Przed wejściem do Świątyni, czeka na nas miła niespodzianka walentynkowa od Jezusa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *