20.02.2022 – 7 Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj gościmy w Naszej Parafii, ks. prof. Józefa Zabielskiego z białostockiego seminarium. Otoczmy Go naszą modlitwą i w ramach możliwości wesprzyjmy nasze seminarium ofiarami składanymi na tacę.
 2. Wydarzenia liturgiczne:
  – wtorek – święto Katedry św. Piotra Apostoła
  – środa – wspomnienie św. Polikarpa
 3. Przebieg uroczystości, związanych z peregrynacja Obrazu, w środę, czwartek i piątek, wygląda następująco:
  Od godz. 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z Koronką do Bożego Miłosierdzia
  O godz. 18.00 Eucharystia (w środę w int. Ojczyzny, w czwartek w int. Powołań, w piątek w int. Zadośćuczynienia za grzechy).
  Następnie wspólne modlitwy do godz. 22.00
  Ofiary składane w te dni do puszek, przeznaczone są na pokrycie kosztów związanych z peregrynacją Obrazu. Serdecznie zapraszamy na wieczorne Eucharystie oraz wspólną modlitwę.
 4. W sobotę 26 lutego, pożegnamy Obraz, który uda się do kolejnej parafii.
  O godz. 7.00 – Msza Święta Parafialna
  Od godz. 8.00 do 11.30 – Adoracja w Ciszy
  O godz. 11.30 – Litania Loretańska i odjazd obrazu
 5. Punktem kulminacyjnym Naszych modlitw w intencji Ojczyzny, będzie: „Noc walki o Boże błogosławieństwo dla Polski”, która odbędzie się z 26 na 27 lutego. Jest to świecka oddolna inicjatywa skupiająca wiele wspólnot katolickich.
  Polecajmy Panu Bogu Polskę i świat. Tylko nasze wspólne wołanie z wiarą i ufnością może uprosić Boży ratunek wobec tak wielu zagrożeń wewnętrznych jak również zewnętrznych. Na modlitwie będzie się gromadzić w całym Kraju a także w Niemczech, Belgii, Wielkiej Brytanii, Irlandii.
  W naszej Diecezji gromadzimy się na modlitwę w Oratorium św. o. Pio przy par. Zmartwychwstania Pańskiego. Początek o godz. 18.00, Eucharystia w głównej świątyni, następnie wspólna modlitwa od 19.00 do godz. 3.00 w Oratorium. Serdecznie Zapraszamy.
 6. W następną niedziele rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu a puszka przed kościołem zbierana będzie na misje.
 7. W Wielkim Poście, planujemy przeprowadzić Rekolekcje dla kobiet oraz parafialny Kurs Nowe Życie. Szczegóły podamy już w następnym tygodniu.
 8. Od 4 marca godz. 18.45, w parafii rusza ewangelizacyjny Kurs Alpha.
 9. Serdecznie zapraszamy przedstawicieli wspólnot działających przy naszej parafii na spotkanie Rady Duszpasterskiej. Rada spotka się 27 lutego (następna niedziela) po wieczornej Eucharystii.
 10. Ksiądz Arcybiskup Józef Gózdek, związku z sytuacją na Ukrainie, zachęca do szczególnej modlitwy o pokój na świecie i do powrotu do tradycji śpiewu suplikacji po zakończonej Eucharystii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *