27.02.2022 – 8 Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Pamiętajmy w naszych indywidualnych modlitwach o rodzinach dotkniętych tym problemem.
 2. Serdecznie zapraszamy przedstawicieli wspólnot działających przy naszej parafii na spotkanie Rady Duszpasterskiej. Rada spotka się dzisiaj po wieczornej Eucharystii.
 3. Wszyscy przeżywamy na swój sposób, to co się dzieje na Ukrainie. Zachęcamy do aktów miłości wobec poszkodowanych w walkach. Dzisiaj i w środę popielcową można składać ofiary do puszek na ofiary działań wojennych. Zachęcamy również do ofiarowania w środę popielcową, postu w intencji pokoju na świecie. Trwa też zbiórka ofiar rzeczowych, które można przynosić do kosza przy ołtarzu lub do kancelarii w godzinach otwarcia.
 4. Wydarzenia liturgiczne:
  – wtorek – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”; różaniec wraz z Wojownikami Maryi
  – środa – Środa Popielcowa – Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 19.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
  – czwartek – pierwszy czwartek miesiąca; Godzina Święta od 23.00 do 24.00
  – piątek – uroczystość św. Kazimierza, Królewicza, Głównego Patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej; pierwszy piątek miesiąca – Msze Święte o godz. 7.00, 16.30 i 18.00. Ksiądz Proboszcz, zaprasza ministrantów na zbiórkę formacyjną po Drodze Krzyżowej.
  – sobota – pierwsza sobota miesiąca; Nabożeństwo Pierwszosobotnie po wieczornej Eucharystii
 5. Wielki Post: – Nabożeństwo Gorzkich Żali – środa i sobota po wieczornej Eucharystii oraz w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9.00 – Droga Krzyżowa: dla dorosłych w piątki po wieczornej Eucharystii oraz dla dzieci w soboty o godz. 17.00
 6. Czwartki Wielkiego Postu od godz. 19.00 do 21.00 rozważania Męki Pańskiej według objawień Luizy Piccarety
 7. Za tydzień w pierwsza niedziela miesiąca. Na godzinę 13.00 zapraszamy dzieci i rodziców, przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast o godz. 14.30 – spotkanie oazy w Starej Kaplicy
 8. Rekolekcje w Wielkim Poście:
  – Rekolekcje „Król pragnie twego piękna” to rekolekcje dla kobiet od 17 roku życia; odbywać się będą w poniedziałki od 7 marca do 11 kwietnia od godz. 18.00; Zapisy i szczegóły na stornie BSNE lub u ks. Mateusza
  – Kurs Nowe Życie – kurs ewangelizacyjny, przewidziany szczególnie dla naszej wspólnoty parafialnej ale nie tylko, który odbędzie się w Oratorium św. O. Pio w dniach od 11 do 13 marca; Zapisy i szczegóły na stornie BSNE lub u ks. Mateusza
  – Kurs Alpha – kolejna edycja kursu ewangelizacyjnego, rusza w parafii 4 marca o godz. 18.45; możliwość zapisów na miejscu w Starej Kaplicy
  – Rekolekcje Parafialne – od 1 do 3 kwietnia; Poprowadzi je ks. Tomasz Jarzynka z Kętrzyna, kapłan przez lata związany z Sanktuarium na Łagiewnikach
 9. Planowane wyjazdy pielgrzymkowe:
  – Włochy: PADWA – SIENA – ASYŻ – CASCIA – WATYKAN – RZYM – – MONTE CASSINO – ORVIETO – BOLONIA; 25.06 – 03.07.2022; cena: 2800 zł + 120 Euro; Zapisy (do 13 kwietnia) i informacje u ks. Mateusza
  – Medjugorie: KATOWICE – ZADAR – MEDJUGORIE – NEUM – MOSTAR – BŁAGAJ – PODBRDO – TIHALINA – SARAJEWO – CZĘSTOCHOWA; 18-25.07.2022; cena: 870 zł + 180 euro; Zapisy (do końca kwietnia) i informacje u ks. Mateusza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *