2022.12.11 – III Niedziela Adwentu

 1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych. Po każdej Eucharystii, błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.
 2. W tym tygodniu:
  – wtorek – wspomnienie św. Łucji; kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się, wraz z Wojownikami Maryi podczas wieczornego różańca, za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny; Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.00
  – środa – wspomnienie św. Jana od Krzyża; Adoracja od godz. 17.00; wieczorem Msza Święta w int. Czcicieli Miłosierdzia
  – czwartek – Godzina Uwielbienia po wieczornej Eucharystii; 10-ta rocznica święceń Bp Henryka, polecamy Go, waszej modlitwie
  – sobota – rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 86. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra
 3. W sobotę o godz. 16.00 w Starej Kaplicy, odbędzie się wigilia młodzieżowa, zapraszamy dzieci i młodzież z oazy, scholii, ministrantów, harcerzy, zuchy. Mile widziani będą wszyscy młodzi ludzie z naszej wspólnoty parafialnej.
 4. Serdecznie zapraszamy chłopców chcących dołączyć do ministrantów (zapisu u ks. Proboszcza) oraz chętnych do śpiewania w scholii lub uczestnictwa w oazie (zapisy u ks. Mateusza).
 5. Rekolekcje Adwentowe w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 18-20 grudnia. Poprowadzi je ks. Adam Ulatowski. W niedzielę rozkład niedzielny, poniedziałek i wtorek – Msze Święte z homilią o godz. 16.30 i 18.00. Oczywiście będzie poranna Eucharystia, ale bez kazania rekolekcyjnego.
 6. U Pana Marka można zaopatrzyć się w świece Caritas a także w kalendarze ze Słowem Bożym „Słowo na każdy dzień”. Dostępny jest kolejny numer „Dróg miłosierdzia”.
 7. Tradycyjnie w czasie adwentu można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne u Pana Organisty.
 8. Planujemy odwiedziny u chorych (spowiedź oraz komunia święta) na dzień 23 grudnia od godz. 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
 9. Informujemy, że planowana jest wizyta duszpasterska, czyli kolęda w tradycyjnej formie odwiedzin kapłanów w domach naszych parafian. Obecnie Ksiądz Proboszcz przygotowuje rozpis kolędy, bardzo prosimy, zwłaszcza nowych parafian, o założenie kart kolędowych, byśmy wiedzieli, kto pragnie, aby kapłan zawitał w jego domu.
 10. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną w czasie Adwentu wykonać gest miłości w kierunku najmniejszych do włączenia się w akcję „Paczuszka dla Maluszka”! Jej celem jest zbiórka akcesoriów niemowlęcych, takich jak: pieluchy, nowe ubranka i zabawki, kosmetyki dla niemowląt i ich mam (tj. mydełka, oliwki, żele i szampony dla niemowląt, delikatne proszki do prania, waciki, mokre chusteczki itp.), które zostaną podarowane podopiecznym Fundacji „Pomóż Im” Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Akcesoria prosimy składać przed obrazem „Jezu, ufam Tobie” do dnia 18 grudnia.
 11. Zaginął ks. Jan Toczko, emerytowany kapłan archidiecezji białostockiej, l. 88. Może być ubrany w sutannę, długi wełniany płaszcz w kolorze czarnym, czarną czapkę z daszkiem, wzrost ok. 178 cm, krępej budowy ciała, włosy siwe, krótkie. Może poruszać się samochodem koloru czerwonego marki Audi. Wszystkie osoby, które widziały zaginionego lub mogą pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu prosimy o kontakt telefoniczny z Dyżurnym Komisariatu Policji IV w Białymstoku pod nr tel. 47 711 3244 lub z numerem alarmowym 112.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *