2022.12.04 – II Niedziela Adwentu

 1. Dziś Dzień Modlitw o Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbierane są ofiary do puszek na kościół na wschodzie a dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.
 2. W tym tygodniu:
  – poniedziałek – 5ty dzień miesiąca, Nabożeństwo do św. Faustyny o godz. 17.30
  – wtorek – na wieczorną Eucharystię zapraszamy w sposób szczególny dzieci
  – środa – wspomnienie św. Ambrożego; zwyczajowa Adoracja od godz.17.00
  – czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Dzień Świętości Życia oraz możliwość Duchowej Adopcji; O 12.00 Godzina Łaski – Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu – Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r.
  Wieczorem Adoracja Uwielbienia wraz ze wspólnotą „Dobrze, że jesteś”.
  – sobota – podczas Mszy Świętej roratniej, spotkanie kandydatów do bierzmowania, po spotkaniu zapraszamy na wspólne śniadanie
 3. Za tydzień III Niedziela Adwentu (Gaudete) po każdej Eucharystii błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa. Ksiądz Mateusz będzie głosił rekolekcje, dlatego też spowiedź w naszej parafii przede Mszą Świętą.
 4. Również w niedzielę, zelatorzy KŻR serdecznie zapraszają na godz. 13.30 na Eucharystię oraz spotkanie formacyjne.
 5. Serdecznie zapraszamy chłopców chcących dołączyć do ministrantów (zapisu u ks. Proboszcza) oraz chętnych do śpiewania w scholii lub uczestnictwa w oazie (zapisy u ks. Mateusza).
 6. Rekolekcje Adwentowe w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 18-20 grudnia. Poprowadzi je ks. Adam Ulatowski, wikary z Łap, ewangelizator, raper, katecheta i duchowy opiekun Wojowników Maryi. Serdecznie zapraszamy i prosimy o zaplanowanie tego czasu.
 7. U Pana Marka można zaopatrzyć się w świece Caritas a także w kalendarze ze Słowem Bożym „Słowo na każdy dzień”. Dostępny jest kolejny numer „Dróg miłosierdzia”.
 8. Tradycyjnie w czasie adwentu można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne u Pana Organisty.
 9. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną w czasie Adwentu wykonać gest miłości w kierunku najmniejszych do włączenia się w akcję „Paczuszka dla Maluszka”! Jej celem jest zbiórka akcesoriów niemowlęcych, takich jak: pieluchy, nowe ubranka i zabawki, kosmetyki dla niemowląt i ich mam (tj. mydełka, oliwki, żele i szampony dla niemowląt, delikatne proszki do prania, waciki, mokre chusteczki itp.), które zostaną podarowane podopiecznym Fundacji „Pomóż Im” Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Akcesoria prosimy składać przed obrazem „Jezu, ufam Tobie” do dnia 18 grudnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *