2022.12.18 – IV Niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. Adam Ulatowski. Polecamy jego osobę, waszej modlitwie. W poniedziałek i wtorek – Msze Święte z homilią o godz. 16.30 i 18.00. Oczywiście będzie poranna Eucharystia, ale bez kazania rekolekcyjnego. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty przed Świętami Bożego Narodzenia, w poniedziałek i wtorek przybędą dodatkowi kapłani, którzy będą służyć w konfesjonale.
 2. W tym tygodniu:
  – środa – ostanie Roraty o godz. 6.30; od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
  – czwartek- po wieczornej Eucharystii, Adoracja Uwielbienia
  – sobota – poranna Eucharystia o godz. 7.00; Możliwość spowiedzi od godz. 8.00 do 10.00. W tym czasie można zabrać do domu Światełko Betlejemskie.
  Pamiętajmy o religijnym charakterze wspólnej wieczerzy wigilijnej.
  Pasterka o godz. 22.00 (szczególnie zapraszamy dzieci) oraz o godz. 24.00. Taca zbierana na Fundusz Obrony Życia.
  – niedziela i poniedziałek (25.12.2022 oraz 26.12.2022) – Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00 oraz 13.30. Nie będzie Eucharystii wieczornych.
 3. Do końca rekolekcji parafialnych można wziąć udział w akcji „Paczuszka dla maluszka”.
 4. Przypominamy, naszym kochanym dzieciom, o przyniesieniu własnoręcznie udekorowanych bombek do ozdoby drzewka świątecznego.
 5. Planujemy odwiedziny u chorych (spowiedź oraz komunia święta) na dzień 23 grudnia od godz. 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Zapisy prowadzimy do końca rekolekcji parafialnych.
 6. Serdecznie zapraszamy chłopców chcących dołączyć do ministrantów (zapisu u ks. Proboszcza) oraz chętnych do śpiewania w scholii lub uczestnictwa w oazie (zapisy u ks. Mateusza).
 7. U Pana Marka dostępne są świece Caritas a także w kalendarze ze Słowem Bożym „Słowo na każdy dzień”. Dostępny jest kolejny numer „Dróg miłosierdzia”. Natomiast opłatki wigilijne u Pana Organisty.
 8. Informujemy, że planowana jest wizyta duszpasterska, czyli kolęda w tradycyjnej formie odwiedzin kapłanów w domach naszych parafian. Rozpocznie się ona po Świętach:
  – środa – 28 grudnia od godz. 16.30 – ul. Mackiewicza 10A i 9
  – czwartek – 29 grudnia od godz. 16.30 – ul. Mackiewicza 3
  – piątek – 30 grudnia od godz. 16.30 – ul. Mackiewicza 1
  Pełen rozkład kolędy przedstawiony zostanie w Święta, co tydzień będziemy przypominać o poszczególnych terminach spotkań z duszpasterzami. Przy tej okazji będzie możliwość złożenia dobrowolnych ofiar na potrzeby naszej wspólnoty.
  Bardzo prosimy, zwłaszcza nowych parafian, o założenie kart kolędowych, byśmy wiedzieli, kto pragnie, aby kapłan zawitał w jego domu.
 9. Zaginął ks. Jan Toczko, emerytowany kapłan archidiecezji białostockiej, l. 88. Może być ubrany w sutannę, długi wełniany płaszcz w kolorze czarnym, czarną czapkę z daszkiem, wzrost ok. 178 cm, krępej budowy ciała, włosy siwe, krótkie. Może poruszać się samochodem koloru czerwonego marki Audi. Wszystkie osoby, które widziały zaginionego lub mogą pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu prosimy o kontakt telefoniczny z Dyżurnym Komisariatu Policji IV w Białymstoku pod nr tel. 47 711 3244 lub z numerem alarmowym 112.
 10. Pod koniec czerwca planujemy wyjazd pielgrzymkowy do: Pilzno, Lyon, Lourdes, Costa Brava, Barcelona, Girona, Monteserrat, Norymbergia. Wszelkie szczegóły podamy zaraz po Świętach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *