2022.12.25 – Boże Narodzenie

1. Uroczystość Narodzenia Pańskiego obchodzi się przez osiem dnia (oktawa), która jest w randze święta.
  2. Podczas Pasterki, taca przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie wystroju świątecznego naszej świątyni. Wielkie podziękowania, także tym, którzy mocno zaangażowali się w przygotowanie śniadań roratnich.
    – niedziela – Uroczystość Narodzenia Pańskiego – Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00 oraz 13.30. Nie będzie Eucharystii wieczornej
    – poniedziałek- święto św. Szczepana – Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00 oraz 13.30. Nie będzie Eucharystii wieczornej; taca przeznaczona na uczelnie katolickie w Polsce
    – wtorek – święto św. Jana Ewangelisty; poświęcenie wina ku czci św. Jan, po każdej Eucharystii
    – środa – święto Świętych Młodzianków, Męczenników; w sposób szczególny pamiętajmy w modlitwach o niemowlętach oraz dzieciach nienarodzonych
    – piątek – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
    – sobota – ostatni dzień roku kalendarzowego; wyjątkowo wieczorna Eucharystia w intencji dziękczynnej za mijający rok o godz. 17.00
  5. Za tydzień będziemy obchodzili Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to światowy dzień modlitwy o pokój. Msze Święte będą celebrowane jak w każdą niedzielę. Za odśpiewanie w tym dniu hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, Przyjdź” można zyskać odpust zupełny
  6. Informujemy, że planowana jest wizyta duszpasterska, czyli kolęda w tradycyjnej formie odwiedzin kapłanów w domach naszych parafian. Przy tej okazji będzie możliwość rozmowy, wymiany spostrzeżeń, zadania pytań co do życia Parafii a także, złożenia dobrowolnych ofiar na potrzeby naszej wspólnoty.
    W związku z bardzo licznym napływem NOWYCH KART PARAFIALNYCH, rozkład kolędy będzie podawany systematycznie co niedzielę. Bardzo prosimy o zrozumienie i cierpliwość.
    W dalszym ciągu, bardzo prosimy, zwłaszcza nowych parafian, o jak najszybsze założenie kart kolędowych, byśmy wiedzieli, kto pragnie aby kapłan zawitał w jego domu.
    W tych dniach, kolędowych, Eucharystie sprawowane będą o godz. 7.00 i 18.00; natomiast kancelaria czynna będzie jedynie we wtorki i środy w stałych godzinach. W bardzo ważnych sprawach zapraszamy po niedzielnych Eucharystiach.
    Podczas odwiedzin duszpasterskich, w Parafii, pomagać nam będą ks. Kamil i ks. Karol, których mogliście spotykać bardzo często podczas różnych rekolekcji. Przyjmijmy ich serdecznie i otoczmy modlitwą.