2023.02.19 – VII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. Zachęcam wszystkich parafian do podjęcia takiej dobrowolnej abstynencji od alkoholu i innych używek
 2. W tym tygodniu:
  – wtorek –po wieczornej Eucharystii różaniec wraz z Wojownikami Maryi, w sposób szczególny modlić się będziemy za osoby uzależnione
  – środa – Środa Popielcowa – Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 16.30,18.00 i 19.30. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Adoracja od godz. 17.00. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominam też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.
 3. Serdecznie zapraszamy kandydatów do bierzmowania w środę na 19.30. Przyjadą spowiednicy spoza parafii aby służyć młodzieży w konfesjonale. Przypominamy o zaległych dokumentach oraz próbach przed sakramentem bierzmowania.
 4. Za tydzień o 13.30, Msza Święta w int. Kół Żywego Różańca.
 5. Nabożeństwa Pasyjne:
  – Gorzkie Żale: niedziela po Mszy Świętej o godz. 9.00 oraz w środy i soboty po wieczornej Eucharystii
  – Droga krzyżowa dla dorosłych: piątki 18.30
  – Droga krzyżowa dla dzieci: soboty 17.00
  – Adoracja Krzyża: czwartki po wieczornej Eucharystii
  – Rekolekcje parafialne: 24-25-26 marzec
 6. U Pana Marka można się zaopatrzyć w „Drogi Miłosierdzia” oraz czasopismo dla najmłodszych „Staś”.
 7. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza w Środę Popielcową – 22 lutego 2023 roku do wspólnej modlitwy w intencji narzeczonych, małżeństw i rodzin. O godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji małżeństw starających się o dar potomstwa. Następnie od 19:00 do 20:00 będzie miała adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy). Modlitwa ta odbywa się 22 dnia każdego miesiąca w kaplicy przy klasztorze Sióstr Pasterzanek w Białymstoku przy ul. Orzeszkowej 5/2
 8. Apostolstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej zaprasza na doroczne spotkanie członków, kandydatów i sympatyków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, które odbędzie się w najbliższy czwartek 23 lutego. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00 odprawioną w dolnym kościele parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Białymstoku.
 9. W dniach 9-13 lipca zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do BIAŁYSTOK – HODONIN – WIEDEŃ – BRATYSŁAWA – PRAGA – WROCŁAW – BIAŁYSTOK. Wszelki informacje na ulotkach pod chórem kościoła. Zapisy, przedłużone ostatecznie do 5 marca, u ks. Mateusza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *