2023.02.12 – VI Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na fundusz remontowo-budowalny naszej Archidiecezji. Natomiast przed kościołem, zbierane są ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. Pomoc dotrze do tych miejsc poprzez działalność Caritas.
 2. W tym tygodniu:
  – poniedziałek – 13ty dzień miesiąca, Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.00
  – wtorek – święto św. Cyryla i Metodego; po wieczornej Eucharystii różaniec wraz z Wojownikami Maryi
  – środa – Adoracja od godz. 17.00
  – czwartek – Godzina Uwielbiania po wieczornej Eucharystii
  – piątek – spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza po wieczornej Eucharystii
 3. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 13.30, spotkanie Rady Duszpasterskiej. Serdecznie zapraszamy liderów i przedstawicieli wspólnot.
 4. U Pana Marka można się zaopatrzyć w „Drogi Miłosierdzia” oraz czasopismo dla najmłodszych „Staś”.
 5. Zespół Szkół Katolickich im. ks. F. Blachnickiego w Białymstoku przy ul. Transportowej 2 ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2023/2024 do Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Przedszkola. Serdecznie zapraszamy na Tydzień Otwarty, który odbędzie się w dniach 13.02-17.02 2023 r. oraz 13.03-17.03 2023 r. w godz. 15.30-17.30.
 6. Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Kościelnej oraz Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny w Białymstoku przy ul. Mickiewicz serdecznie zapraszają na Dni Otwarte. Szczegóły na plakacie.
 7. Wszystkich opiekunów, zelatorów i członków Kół Żywego Różańca zapraszamy na wielkopostny Dzień Skupienia. Odbędzie się on w sobotę 25 lutego 2023 r. w budynku kina Ton w Białymstoku. Przewidywany program: rozpoczęcie i konferencja o godz. 10.00 w budynku Kina Ton, następnie Msza św. o godz. 12.00 w archikatedrze, ok. godz. 13.00 spotkanie przy kawie i herbacie w budynku kina Ton. Przewidywane zakończenie ok. godz.14.00.
 8. Krucjata Wyzwolenia Człowieka organizuje w naszej archidiecezji lokalne konferencje pt. „Ku trzeźwości Narodu – wezwani do działania”. Pierwsze z tych spotkań odbędzie się w Auli Magna Pałacu Branickich w sobotę 18 lutego, zaś drugie – w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym przy ul. Kościelnej w Białymstoku w czwartek 23 lutego br. Tematyka wykładów dotyczy Narodowego Programu Trzeźwości – m. in. roli rodziny, samorządu i państwa w kształtowaniu trzeźwego społeczeństwa.
 9. W dniach 9-13 lipca zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do BIAŁYSTOK – HODONIN – WIEDEŃ – BRATYSŁAWA – PRAGA – WROCŁAW – BIAŁYSTOK. Wszelki informacje na ulotkach pod chórem kościoła. Zapisy do 19 lutego, u ks. Mateusza.
 10. Módlmy się za ofiary trzęsienia ziemi w Turcji, niech Dobry Bóg obdarzy życiem wiecznym zmarłych, a tym, którzy ocaleli da nadzieję i duchowe umocnienie w cierpieniu. Pod Twoją Obronę…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *