2023.03.05 – II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiejsza niedziela Wielkiego Postu w całym Kościele jest obchodzona jako Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ich wysiłki wesprzemy również ofiarami złożonymi do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”.
  2. Dzisiaj również 79 kandydatów do bierzmowania przyjmie Sakrament Wtajemniczenia Chrześcijańskiego z rąk Księdza Arcybiskupa. Otoczmy ich naszą modlitwą.
    – poniedziałek – Nabożeństwo do św. Faustyny o godz. 17.30
    – wtorek – różaniec wraz z Wojownikami Maryi
    – środa – Adoracja od godz. 17.00; Międzynarodowy Dzień Kobiet
    – czwartek – Adoracja Krzyża po wieczornej Eucharystii
  4. Nabożeństwa Pasyjne:
    – Gorzkie Żale: niedziela po Mszy Świętej o godz. 9.00 oraz w środy i soboty po wieczornej Eucharystii
    – Droga krzyżowa dla dorosłych: piątki 18.30
    – Droga krzyżowa dla dzieci: soboty 17.00
    – Adoracja Krzyża: czwartki po wieczornej Eucharystii
    – Rekolekcje parafialne: 24-25-26 marca
  5. Caritas naszej diecezji, zachęca do udziału w akcji „Torba Samarytanka” – zbiórka artykułów o długim terminie ważności dla osób najuboższych. Papierową „Torbę Samarytankę” przygotowaną przez Caritas należy zwrócić wypełnioną artykułami spożywczymi o długim terminie przydatności. Torby można zabrać sprzed Ołtarza „Jezu, ufam Tobie”
  6. Ogłoszenia kurialne:
    – Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza pracowników świata medycznego na Rekolekcje Wielkopostne do Domu Księży Werbistów przy ul. Zambrowskiej 24 w Kleosinie w dniach 10-11-12 marca br.
    – Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza na otwarty wykład nt. „Systemy inteligentne i ich miejsce we Wszechświecie”. Wygłosi go prof. dr hab. Robert Poczobut. Wydarzenie odbędzie się 7 marca br. o godz. 16:30 w AWSD w Białymstoku, ul .Warszawska 46
    – Msza Święta dziękczynna za ocalenie miasta Białegostoku, w 34. Rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, będzie sprawowana we czwartek, 9 marca 2023 roku, o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego
    – Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla Związków Niesakramentalnych, które odbędą się w dniach 9 i 10 marca 2023 r. Msza Święta z nauką rekolekcyjną będzie odprawiana o godz. 17:30 w starym kościele Farnym.
    – W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu wysłuchaliśmy w parafiach list Arcybiskupa Józefa Guzdka, w którym Metropolita wspomina o trwających pracach przy przebudowie ołtarza dedykowanego Matce Bożej Miłosierdzia. Ufamy, że w tym akcie solidarności podejmiemy próbę wsparcia tego dzieła. Dlatego zgodnie z decyzją Arcybiskupa Metropolity w niedzielę 12 marca będziemy mogli złożyć ofiary na tacę przeznaczone na ten cel. Już teraz dziękujemy wszystkim za zrozumienie tej wyjątkowej sytuacji oraz okazane wsparcie.
  7. W dniach 9-13 lipca zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do BIAŁYSTOK – HODONIN – WIEDEŃ – BRATYSŁAWA – PRAGA – WROCŁAW – BIAŁYSTOK. Wszelki informacje na ulotkach pod chórem kościoła. Zapisy już tylko dzisiaj, u ks. Mateusza.
  8. Wszystkich naszym Parafianom i gościom życzymy owocnego czasu wielkopostnych duchowych zmagań. Szczęść Boże!