2023.03.12 – III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na wsparcie budowy Ołtarza Matki Boskiej Miłosierdzia w Białostockiej Katedrze. Zbiórka ofiar do puszek na utrzymanie parafialnej świetlicy.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji spotkań z Księdzem Arcybiskupem. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła, 8 rodzicom, kandydatów do bierzmowania. Natomiast kandydatom, dziękujemy, za dar ołtarza w postaci puszki do udzielania Komunii Świętej.
 3. W tym tygodniu:
  – poniedziałek – 13ty dzień miesiąca; Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.00 a następnie o godz. 18.00 Eucharystia w int. Pokoju; tego dnia przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową, powierzajmy Papieża Opatrzności Bożej
  – wtorek – wieczorem różaniec wraz z Wojownikami Maryi
  – środa – adoracja od godz. 17.00
  – czwartek – Adoracja Krzyża po wieczornej Eucharystii
 4. Nabożeństwa Pasyjne:
  – Gorzkie Żale: niedziela po Mszy Świętej o godz. 9.00 oraz w środy i soboty po wieczornej Eucharystii
  – Droga krzyżowa dla dorosłych: piątki 18.30
  – Droga krzyżowa dla dzieci: soboty 17.00
  – Adoracja Krzyża: czwartki po wieczornej Eucharystii
  – Rekolekcje parafialne: 24-25-26 marca
 5. Następna niedziela (19.03) to IV Niedziela Wielkiego Postu tzw. „Niedziela Laetare”. Jest to dzień imienin Ks. Arcybiskupa Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego. W przeddzień (18.03) imieniny obchodzi Ks. Arcybiskup Senior Edward Ozorowski – solenizantów polecajmy Panu Bogu. Jesteśmy zaproszeni na Eucharystię w intencji Solenizantów – 18.03 o godz. 18.00 w Białostockiej Katedrze.
 6. Za tydzień w niedzielę, zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej. Msza Święta o godz. 13.30 i krótkie spotkanie.
 7. Z racji na IV Niedzielę Wielkiego Postu obchód uroczystości św. Józefa został przeniesiony na poniedziałek, 20 marca.
 8. Caritas naszej diecezji, zachęca do udziału w akcji „Torba Samarytanka”. Torby można zabrać sprzed Ołtarza „Jezu, ufam Tobie”
 9. Ogłoszenia kurialne:
  – Rekolekcje Wielkopostne parlamentarzystów, pracowników administracji rządowej i samorządowej oraz prawników odbędą się w dniach 19-21 marca, w Starym kościele farnym w Białymstoku. Msza św. codziennie o godz. 19.30
 10. Z przykrością informujemy, że pielgrzymka do Pragi, nie odbędzie się z powodów nieuzbierania odpowiedniej ilości osób w grupie.
 11. Wszystkich naszym Parafianom i gościom życzymy owocnego czasu wielkopostnych duchowych zmagań. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *