2023.03.26 – V Niedziela Wielkiego Postu

1. Od piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia i miłosierdzia. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich Żali.
  2. U Pana Marka można zakupić prasę katolicką oraz świece Caritas, tzw. paschałki.
  3. Przed świętami, pragniemy odwiedzić chorych i osoby starsze, z sakramentem pojednania i Komunią Świętą. Odwiedziny odbędą się w sobotę 1 kwietnia od godz. 8.30. Zapisy w zakrystii oraz kancelarii parafialnej.
    – wtorek – wieczorem różaniec wraz z Wojownikami Maryi
    – środa – adoracja od godz. 17.00; po wieczornej Eucharystii spotkanie Grupy Średniej Wspólnoty Ezechiasz
    – czwartek – Adoracja Krzyża po wieczornej Eucharystii
    – sobota – pierwsza sobota miesiąca; Nabożeństwo po wieczornej Eucharystii
  5. Nabożeństwa Pasyjne:
    – Gorzkie Żale: niedziela po Mszy Świętej o godz. 9.00 oraz w środy i soboty po wieczornej Eucharystii
    – Droga krzyżowa dla dorosłych: piątki 18.30
    – Droga krzyżowa dla dzieci: soboty 17.00
    – Adoracja Krzyża: czwartki po wieczornej Eucharystii
  6. Za tydzień Niedzielą Palmową, wspominającą uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, rozpoczniemy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej.
  7. Przed każdą Eucharystią będzie można zaopatrzyć się w naturalne palmy, które będą rozprowadzać nasi harcerze.
  8. Za tydzień zbiórka, ofiar do puszek, na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  9. Za tydzień o godz. 18.30 ruszymy w parafialną Drogę Krzyżową. Rozpocznie się ona przy przedszkolu od story bulwarów. Wszystkich chętnych do pomocy zapraszamy do Księdza Proboszcza.
  10. Ogłoszenia kurialne:
    – Miejska Droga Krzyżowa pod przewodnictwem Arcybiskupa Józefa Guzdka odbędzie się w piątek 31 marca i przejdzie ulicami Białegostoku od Archikatedry do kościoła św. Rocha. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przed Archikatedrą. Zapraszamy do uczestnictwa
  11. Wszystkich naszym Parafianom i gościom życzymy owocnego czasu wielkopostnych duchowych zmagań. Szczęść Boże!