2023.03.19 – IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiejsza niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji nazywamy ją Niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Za tydzień, w V Niedzielę Wielkiego Postu zostaną zasłonięte krzyże i obrazy i rozpocznie się okres pasyjny w liturgii Kościoła.
 2. Przypominamy, że dzisiaj swoje spotkanie mają, dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej. Msza Święta o godz. 13.30 i krótkie spotkanie.
 3. W tym tygodniu:
  – poniedziałek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP
  – wtorek – wieczorem różaniec wraz z Wojownikami Maryi
  – środa – adoracja od godz. 17.00
  – czwartek – Adoracja Krzyża po wieczornej Eucharystii
  – piątek – Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Wybór daty nawiązuje do dnia, w którym Niemcy w 1944 roku w Markowej zamordowali rodzinę Ulmów wraz z ukrywającymi się u nich Żydami. Dzień ustanowiono w 2018 roku, aby upamiętnić Polaków – bohaterów, którzy w akcie heroicznej odwagi, męstwa, współczucia i solidarności, wierni najwyższym wartościom etycznym i nakazom chrześcijańskiego miłosierdzia ratowali swoich żydowskich bliźnich od zagłady
  – sobota – uroczystość Zwiastowania Pańskiego; Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00;
  Podczas Eucharystii o godz. 18.00 odbędzie się uroczyste podjęcie się Duchowej Adopcji; parafa wraz z Diakonią Życia serdecznie zachęca do podjęcia tego dzieła; Zainteresowani pod chórem mogą zabrać specjalnie przygotowaną ulotkę, zawierającą potrzebne informacje i teksty do złożenia przyrzeczeń duchowej adopcji. Informacja znajduje się też na stronach internetowych
 4. Rekolekcje parafialne:
  – piątek: Eucharystie 7.00 (bez homilii), 16.30 oraz 18.00; o 19.00 – Droga Krzyżowa
  – sobota: Eucharystie 7.00, 9.00, 16.30 oraz 18.00 (wraz z Gorzkimi Żalami),
  – Niedziela: Eucharystie 9.00 (wraz z Gorzkimi Żalami), 10.30, 12.00, 13.30 (w int. KŻR), 17.00
  – Spowiedź: piątek i sobota
  – Rekolekcje poprowadzi o. Janusz Siwicki OFMConv
 5. Nabożeństwa Pasyjne:
  – Gorzkie Żale: niedziela po Mszy Świętej o godz. 9.00 oraz w środy i soboty po wieczornej Eucharystii
  – Droga krzyżowa dla dorosłych: piątki 18.30
  – Droga krzyżowa dla dzieci: soboty 17.00 (w najbliższą sobotę z racji na rekolekcji nie odbędzie się)
  – Adoracja Krzyża: czwartki po wieczornej Eucharystii
 6. Ogłoszenia kurialne:
  – W dniach 21 – 23 kwietnia organizowane są w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację, prowadzone przez diecezjalny ośrodek Spotkań Małżeńskich
  – Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na comiesięczne spotkanie modlitewne w intencji narzeczonych, małżeństw i rodzin naszej Archidiecezji. Odbędzie się ono we środę 22 marca w kaplicy pw. Św. Józefa przy ul. Orzeszkowej 5/2. O godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji małżeństw starających się o dar potomstwa.
 7. Wszystkich naszym Parafianom i gościom życzymy owocnego czasu wielkopostnych duchowych zmagań. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *