2023.06.11 – X Niedziela Zwykła

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania naszej parafialnej procesji Bożego Ciała: Osobom odpowiedzialnym za organizację procesji i utrzymanie paramentów procesyjnych, budowniczym ołtarzy.
  Od uroczystości Bożego Ciała trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie oddajemy chwałę i dziękujemy Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z nieszporami, nabożeństwem czerwcowym i procesją eucharystyczną o godz. 18.00. Na zakończenie „Oktawy Bożego Ciała”, w najbliższy czwartek błogosławieństwo dzieci oraz „wianuszków”.
 2. W tym tygodniu:
  – wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy; Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.00
  – środa – wspomnienie bł. Michała Kozala; od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu; spotkanie wspólnoty Czcicieli Miłosierdzia
  – czwartek- Msza Święta w intencji dzieci o godz. 18.00
  – piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  – sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
 3. Zostało jeszcze kilka miejsc na sobotni wyjazd do Augustowa. Wyjazd o 7.45, powrót około 17.45. Szczegóły w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
 4. Za tydzień w niedzielę nasz parafialny Krąg Domowego Kościoła, w Sokółce, zostanie włączony w Struktury Diecezjalne. Otoczmy te rodziny modlitwą.
 5. Z dniem 25 sierpnia posługę w Parafii, kończy ks. Mateusz Dobrzyński, który skierowany jest do wspólnoty św. Karola Boromeusza. Na jego miejsce, przez Arcybiskupa, skierowany został ks. Jerzy Kolnier. Zawierzamy jego osobę wstawiennictwu św. Faustyny.
 6. Środowiska trzeźwościowe naszej Archidiecezji zapraszamy na 42. Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolstwa Trzeźwości, która odbędzie się na Jasnej Górze 17-18.06. Chętnych na wspólny wyjazd prosimy o kontakt z parafią w Zabłudowie.
 7. W dniach 23-25.06 organizowana jest 42 Piesza Pielgrzymka Różanostocka. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok szkolny i akademicki. Zapisy on-line na stronie www.rozanostocka.pl.
 8. Nasz Ksiądz Proboszcz, obchodzi rocznicę święceń kapłańskich, otoczmy Go modlitwą. Pod Twoją obronę…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *