2023.06.04 – Niedziela Trójcy Świętej

1. W naszej wspólnocie gościmy Asię i Krzyśka, którzy cały dzień modlą się z nami i opowiadają o cudownej przygodzie z Bogiem. Od 5 lat nasza diecezja prowadzi oazy wakacyjne w Keni i Tanzanii. Głoszą Jezusa, dzielą się swoją wiarą, niosą radość braciom i siostrom, pomagają w domu dziecka i pomagają ubogim. Zbierają też pieniądze na pokrycie kosztów oazy. Te pieniądze idą na wszelkie wydatki związane z dojechaniem i pobytem na miejscu, ale także na dopłacenie do wynajmowania ośrodków na rekolekcje i za wyżywienie (bo uczestników raczej nie stać na opłacenie sobie tego). Wychodząc z kościoła można wesprzeć to dzieło ale także zwyczajnie porozmawiać, zapytać o kościół w Afryce czy zwyczajnie po ludzku wesprzeć ich dobrym słowem i uśmiechem.
    – poniedziałek – wspomnienie św. Bonifacego; 5ty dzień miesiąca – Nabożeństwo do św. Faustyny o godz. 17.30
    – wtorek – różaniec wraz z Wojownikami Maryi
    – środa – Adoracja od godz. 17.00; po wieczornej Eucharystii spotkanie Grupy Średniej Wspólnoty Ezechiasz, serdecznie zapraszamy
    – czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; Boże Ciało, dziękczynienie Bogu za dar Eucharystii, błaganie o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy o godz. 10.30. Po niej wyruszy procesja tradycyjną trasą, jak przed rokiem. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, i innych emblematów procesyjnych. Rodziców bardzo prosimy, by zatroszczyli się o udział w procesji dzieci. Prosimy o nieparkowanie samochodów na ulicach po których przejdzie procesja. Tego dnia w naszym kościele Msze Święte o 7.00, 9.00 i 10.30.
  3. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy codziennie po Mszy Świętej wieczornej na nieszpory eucharystyczne, połączone z nabożeństwem czerwcowym. W piątek po bożym ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych na podstawie dyspensy Arcybiskupa, Metropolity Białostockiego.
  4. Osoby chętne do pomocy przy Białej Procesji zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek o godz. 17.00.
  5. Za tydzień na 13.30 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Należy przynieść deklaracje przystąpienia do programu i dyplomy ukończenia katechezy w szkole podstawowej.
  6. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa będzie sprawowane przez cały czerwiec po Mszy Świętej o godz. 18.00 oraz w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania wynagradzać Bogu za nasze grzechy i niewierności.
  7. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer miesięcznika „Drogi Miłosierdzia” oraz „Staś”.
  8. Na stoliku pod chórem znajduje się petycja dotycząca wpływu rodziców na treści nauczane w szkołach. Zapraszamy do zapoznania się z petycją oraz ewentualne podpisanie.
  9. W dniach 17-18 czerwca 2023 r. (sobota, niedziela) organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.
  10. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza na kolejną edycję Koncertu Uwielbienia Bogu Dźwięki, który zostanie wykonany przez Akademicką scholę ADONAI wraz z zespołem i uczestnikami warsztatów muzycznych. Oprawę wizualną stanowić będą tworzone na żywo obrazy z piasku do każdego z utworów. Koncert odbędzie się w niedzielę, 11 czerwca br. O godz. 20.30 przed białostocką katedrą. Wstęp wolny.
  11. Książnica Podlaska zaprasza do udziału w warsztatach dla seniorów “Niezłe ziółka”, które odbędą się 5 czerwca. Szczegóły na plakacie.