2023.07.23 – XVI Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Pamiętajmy o nich w naszej codzienności.
  2. Dzisiaj po każdej Eucharystii odbędzie się święcenie pojazdów mechanicznych i błogosławieństwo kierowców za przyczyną św. Krzysztofa. Przy tej okazji będą zbierane ofiary na pomoc polskim misjonarzom.
    – poniedziałek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
    – wtorek – święto św. Jakuba, Apostoła, w tym dniu również obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych (jeżeli komuś nieudało się w niedzielę)
    – środa – adoracja od godz. 17:00, wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP
    – piątek – wspomnienie św. Szarbela, prezbitera; o godz. 18:00 Msza Św. za wstawiennictwem św. Szarbela podczas której będzie można przyjąć namaszczenie olejem św. Szarbela i oddać cześć jego relikwiom.
    W piątek również pielgrzymowanie szlakiem bł. Michała Sopoćki (początek godz. 18:00 – Kościół św. Wojciecha i AWSD – przejście do Domu Dziecka przy ul. Słonimskiej)
    – sobota – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza
  4. Przypominamy o pielgrzymkach do Częstochowy i Wilna. Wszelkie informacje na plakatach i stronach internetowych.
  5. W okresie wakacyjnym kancelaria będzie czynna 30 min po zakończonej wieczornej Mszy Świętej.
  6. Spowiedź w tygodniu odbywa się 15 minut przed rozpoczęciem Eucharystii.
  7. U Pana Marka do nabycia Drogi Miłosierdzia, Drogi Misyjne.
  8. W letnie dni przypominamy o odpowiednim stroju do kościoła.
  9. Życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej, a w tym tygodniu szczególnie wstawiennictwa św. Krzysztofa.