2023.07.16 – XV Niedziela Zwykła

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego realnego spotkania z Panem Jezusem.
  2. Dzisiaj przed kościołem, zbiórka ofiar do puszek na utrzymanie parafialnej świetlicy.
    – środa – od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
    – sobota – święto św. Marii Magdaleny
  4. W przyszłą niedzielę, w bliskości wspomnienia Świętych Joachima i Anny, przypada trzeci Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. W naszej wspólnocie mamy wiele osób w podeszłym wieku, nie tylko w tę przyszłą niedzielę ale na co dzień, bądźmy blisko nich i polecajmy ich szczególnej opiece opatrzności Bożej.
  5. W przyszłą niedzielę rozpocznie się „Tydzień św. Krzysztofa” pod hasłem „Niesiemy narodom Chrystusa”. Po każdej Mszy Świętej odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych i modlitwa w intencji kierowców za wstawiennictwem św. Krzysztofa. Będą również zbierane ofiary na pomoc polskim misjonarzom. Auta prosimy ustawiać w pierwszej kolejności, z rozsądkiem tak aby był możliwy wyjazd, na obu parkingach a następnie, jeśli zajdzie taka potrzeba, wzdłuż ulicy Mikołajczyka, ale tylko po jednej stronie aby nie zablokować przejazdu. Również 25 lipca, będzie możliwość poświecenia aut, osobom które z różnych powodów nie mogły dotrzeć w niedzielę.
  6. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie będzie Eucharystii niedzielnej o godz. 13.30, kancelaria czynna 30 min po wieczornej Eucharystii. Spowiedź 15 min, przed rozpoczęciem Mszy Świętej.
  7. W letnie dni przypominamy o odpowiednim stroju do kościoła. Niech wyraża on szacunek do miejsca świętego a gromadzącym się na Eucharystii pomaga w skupieniu i modlitwie.
  8. Ponawiamy zaproszenia na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy oraz Wilna, rowerową do Częstochowy oraz zachęcamy do zapisów do Grupy Złotej.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.