2023.08.06 – Przemienienie Pańskie

1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Kościół to święto obchodzi już od VI wieku, a w Polsce znane jest od wieku XI. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na uczelnie katolickie.
    – wtorek – wspomnienie św. Dominika
    – środa – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża; zwyczajowa adoracja od godz. 17.00
    – czwartek – święto św. Wawrzyńca
    – piątek – wspomnienie św. Klary
  3. Za tydzień, w niedzielę, 13ty dzień miesiąca. Nabożeństwo Fatimskie o godz. 16.00, następnie o 17.00- Msza Święta w int. pokoju na świecie oraz procesja.
  4. Przypominamy, że w sierpniu nie będzie Eucharystii niedzielnej o godz. 13.30, kancelaria czynna 30 min po wieczornej Eucharystii. Spowiedź w tygodniu 15 min, przed rozpoczęciem Mszy Świętej.
  5. Naszym Parafianom i Gościom życzymy miłej i błogosławionej niedzieli!