2023.08.13 – XIX Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie, Duet Pełnia z par. św. Szymon i św. Heleny z Mińska, parafii zamkniętej od roku z powodu walki z polskością. Wspierają nas swoim śpiewem i modlitwą. Po Eucharystii będą rozprowadzać płyty.
  2. Na stoliku pod chórek znajdują się książki, jeśli się komuś przydadzą to można je zabrać ze sobą do domu.
    Nabożeństwo Fatimskie o godz. 16.00, następnie o 17.00 – Msza Święta w int. pokoju na świecie oraz procesja fatimska.
    – poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego
    – wtorek – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w polskiej tradycji uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi. Msze Święte w naszej świątyni wg porządku: 9.00 (w int. Ojczyzny wraz z procesją i modlitwą przy „grobie żołnierza”; prosimy o pomoc w posprzątaniu terenu a także o obecność harcerzy podczas Eucharystii), 10.30 (w int. Naszej Parafii) oraz o godz. 17.00
    Po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszki na utrzymanie archidiecezjalnego Radia „I”.
    Tego dnia będziemy obchodzić również Święto Wojska Polskiego i 103. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Msza Święta w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Arcybiskupa Józefa Guzdka odbędzie się o godz. 11.00 w naszej Archikatedrze.
    – środa – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00
    – czwartek – wspomnienie św. Jacka
  4. W najbliższą niedzielę, 20 sierpnia, odbędą się uroczystości upamiętniające 103. rocznicę wojny polsko-bolszewickiej i pomordowanych 20.08.1920 roku mieszkańców naszego miasta. W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku o godz. 18.00 bp Henryk Ciereszko odprawi Mszę Świętą w intencji poległych oraz za mieszkańców Białegostoku. Około godz. 19.00 z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i z Parafii pw. św. Kazimierza wyruszą modlitewne procesje do Krzyża-Pomnika przy ul. Gen. S. Maczka. O godz. 20.00 odbędzie się tam modlitwa i śpiew pieśni patriotycznych.
  5. Mieczysław Fogg śpiewał „To ostatnia niedziela, dzisiaj się rozstaniemy, dzisiaj się rozejdziemy…” Za tydzień ostatnia niedziela ks. Mateusza Dobrzyńskiego w Naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy na godz. 12.00, na oficjalne pożegnanie księdza wikarego. Odprawi Eucharystię dziękczynną za 5 lat posługi w Naszej Parafii.
  6. Przypominamy, że w sierpniu nie będzie Eucharystii niedzielnej o godz. 13.30, kancelaria czynna 30 min po wieczornej Eucharystii. Spowiedź w tygodniu 15 min, przed rozpoczęciem Mszy Świętej.
  7. Ruszyła kolejna edycja akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów”, której celem jest wsparcie ubogich dzieci, rozpoczynających nowy rok szkolny. Do końca sierpnia można zakupić wyprawkę szkolną, a następnie dostarczyć do parafii lub do centrali Caritas.
  8. W ramach „Rekolekcji sierpniowych w Kozińcach”, które odbędą się w dniach 25-27.08 odbędzie się Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości, organizowana przez Krucjatę Wyzwolenia Człowieka naszej archidiecezji. Początek pielgrzymki o godz. 11.30 w Fastach, a zakończenie Eucharystia o go0dz. 18.00 w Kozińcach.
  9. Naszym Parafianom i Gościom życzymy miłej i błogosławionej niedzieli!