2023.12.24 – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

1. W następną niedzielę święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. W sposób szczególny módlmy się za rodziców chrzestnych i tych, którzy uczyli nas wiary.
    – poniedziałek –Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to światowy dzień modlitw o pokój. Za udział w publicznym odmówieniu lud odśpiewaniu hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”, można uzyskać odpust zupełny. Jest to pierwszy dzień Nowego Roku (święto nakazane).
    – wtorek – wspomnienie obowiązkowe św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła
    – środa – od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
    – czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Uwielbienia po wieczornej Eucharystii, a od godz. 23.00 do 24.00 – Godzina Święta.
    – piątek – pierwszy piątek miesiąca, Eucharystie o godz. 7.00, 16.30 i 18.00; po Mszy Świętej wieczornej spotkanie wszystkich ministrantów. Jest to również 5 dzień miesiąca – Nowenna do św. Faustyny o godz. 17.30.
    – sobota – Uroczystość Objawienia Pańskiego – w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Poświęcenie kredy i kadzidła. Jest to również Dzień Misyjny Dzieci. Taca będzie przeznaczona na misje. Porządek Mszy Św. w naszym kościele będzie niedzielny. Jest to także pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo pierwszosobotnie po wieczornej Eucharystii.
  3. U Pana Marka jest nowe czasopismo „Staś”. Są także kalendarze ze Słowem Bożym „Słowo na każdy dzień (małe w cenie 15 zł i duże w cenie 25 zł).
  4. Arcybiskup Józef Guzdek Metropolita Białostocki zaprasza wszystkich wiernych, rodziny, młodzież i dzieci do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli w Białymstoku, który odbędzie się dnia 6 stycznia 2024 r., w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Rozpoczęcie o godz. 12.00 na placu przed Archikatedrą. Wcześniej, o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta w Katedrze po przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity. Orszak, składający się z trzech grup kontynentalnych: europejskiej, azjatyckiej i afrykańskiej, przejdzie ulicami miasta i zakończy się na placu przed Katedrą.
  5. Dziękujemy za przyjęcie nas w Waszych domach podczas kolędy. Jest to czas wspólnej modlitwy, błogosławieństwa domów, a także rozmowy na tematy wiary i parafii. W dalszym ciągu, prosimy, zwłaszcza nowych parafian, o jak najszybsze założenie kart kolędowych, byśmy wiedzieli, kto pragnie, aby kapłan zawitał w jego domu.
  6. Życzymy Wam, aby ten Nowy Rok Kalendarzowy obfitował w miłość, pokój serca i niezachwianą wiarę.
  7. Porządek kolędy na najbliższe dni:
    – wtorek 2 stycznia od 16.00 -ul. KEN 5 i od 18.45 – ul. KEN 5B klatka I
    – środa 3 stycznia od 16.00 – ul. KEN 5C i od 18.45 – ul. KEN 5B klatki II i III
    – czwartek 4 stycznia – ul. KEN 3B od 16.00 jeden ksiądz i drugi dołączy po 18.45
    -poniedziałek 8 stycznia od 16.00 – ul. KEN 3 i od 18.45 – ul. KEN 3E
    – wtorek 9 stycznia od 16.00 – ul. KEN 3C i od 18.45 – ul. Mikołajczyka
    – środa 10 stycznia – ul. KEN 3D od 16.00 jeden ksiądz i drugi dołączy po 18.45
    -czwartek 11 stycznia od 16.00 – ul. KEN 3F klatki I, II i III i od 18.45 ul. Herberta 10 klatka I
    – piątek 12 stycznia od 16.00 – ul. KEN 3F klatki IV i V, a od 18.45 ul Herberta 10 klatka II
    – sobota 13 stycznia od 9.00 – Szosa Knyszyńska, NSZ, Kolonia Porosły nr 5 -7, Kolonia Porosły (prawa strona wzdłuż starej Szosy Warszawskiej), ul. Grabowskiego; a od 13.00 ul. Esperantystów i Szaykowskiej