2024.01.21 – III Niedziela Zwykła

1. Obchodzimy dziś Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcamy do codziennej lektury Słowa Bożego. Wychodząc z kościoła można wylosować fragment z Pisma Świętego. Dzisiaj jest również Dzień Babci, pamiętajmy o nich w modlitwie.
    – środa – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
    – czwartek – święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła. Adoracja Uwielbienia po wieczornej Eucharystii. Jest to dzień kończący Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
    – piątek – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa. Jest to Dzień Islamu.
    – sobota – Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
  3. U Pana Marka są do nabycie nowe „Drogi Miłosierdzia” oraz jest nowe czasopismo „Staś”. Można także zaopatrzyć się w świece gromnice w cenie 12 zł. za parę.
  4. Zgodnie z tradycją, podczas ferii w tym roku połączonych z trwającą kolędą, kancelaria czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 9; dodatkowo we środę od 16.30 do 17.45.
  5. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie kapłanów oraz wszelkie ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej. Podczas odwiedzin duszpasterskich pomagają ks. Karol i w soboty ks. Mateusz, przyjmijcie ich serdecznie i otoczcie modlitwą.
  6. W dniach 23 – 25 lutego organizowane są w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw, przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację, prowadzone przez diecezjalny ośrodek Spotkań Małżeńskich. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowej www.spotkaniamalzenskie.pl.
  7. Noworoczne spotkanie Rodziny Radia Maryja odbędzie się w najbliższą niedzielę 28 styczna w parafii pw. św. Kazimierza w Białymstoku. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.30. Zaraz po niej spotkanie z ojcami redemptorystami. Zapraszamy uczestników wszystkich kół i biur wraz z opiekunami.
  8. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia, a dzieciom korzystającym z ferii dobrego odpoczynku.
  9. Porządek kolędy na najbliższe dni:
    – poniedziałek 22 stycznia od 16.00 – ul. Pietkiewicza 10 – dwóch księży
    – wtorek 23 stycznia od 16.00 – ul. Pietkiewicza 12 i 19
    – środa 24 stycznia od 16.00 – ul. Pietkiewicza 21
    – czwartek 25 stycznia od 16.00 – ul. Pietkiewicza 14 i 23
    – piątek 26 stycznia od 16.00 – ul. Pietkuna 1 – dwóch księży
    – sobota 27 stycznia od 9.00 – Porosły, ul. Jesiennych Liści – 3 księży
    – poniedziałek 29 stycznia od 16.00 – ul. Bacieczki i Stelmachowskiego oraz ul. Mackiewicza 10
    – wtorek 30 stycznia od 16.00 – ul. Mackiewicza 10A i ul. Mackiewicza 3 – dwóch księży
    – środa 31 stycznia od 16.00 – Porosły, ul. Sadowa – dwóch księży oraz osoby, które z różnych powodów nie mogły przyjąć księdza po kolędzie, a chciałyby to uczynić (ZAPISY W KANCELARII I ZAKRYSTII).
    -czwartek 1 lutego od 16.00 – ul. Mackiewicza 9 i il. Mackiewicza 1 – dwóch księży
    – sobota 3 lutego od 9.00 – Porosły, ul. Szumiących Traw – reszta ulicy w stronę „słonika”
    – poniedziałek 5 lutego od 16.00 – ul. Pietkuna 3 – dwóch księży oraz osoby, które z różnych powodów nie mogły przyjąć księdza po kolędzie, a chciałyby to uczynić (ZAPISY W KANCELARII I ZAKRYSTII)