2024.01.28 – IV Niedziela Zwykła

 1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 2. W tym tygodniu:
  – poniedziałek – wspomnienie bł. Bolesławy Marii Lament, dziewicy
  – środa – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera; od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  – czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Uwielbienia po wieczornej Eucharystii; a od 23:00 -24:00 – Godzina Święta.
  – piątek – pierwszy piątek miesiąca oraz święto Ofiarowania Pańskiego -Matki Bożej Gromnicznej. Błogosławieństwo gromnic. Pożegnanie żłóbka. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego, modlimy się w intencji sióstr zakonnych i zakonników; taca będzie przeznaczona na zakony klauzurowe.
  – sobota – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy Św. wieczornej. Po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo świec tzw. Błażejek i modlitwa, aby Pan Bóg za przyczyną św. Błażeja uchronił nas od chorób gardła i wszelkiego innego zła.
 3. U Pana Marka są do nabycia „Drogi Miłosierdzia” oraz jest nowe czasopismo „Staś”. Można także zaopatrzyć się w świece gromnice w cenie 12 zł. za parę.
 4. Zgodnie z tradycją, podczas ferii w tym roku połączonych z trwającą kolędą, kancelaria czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 9:00; dodatkowo we środę od 16:30 do 17:45.
 5. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie kapłanów oraz wszelkie ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy za wszelkie uwagi dotyczące funkcjonowania naszej parafii.
 6. Caritas Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą do wszystkich parafian om przekazanie 1,5 % podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS można znaleźć na stronie internetowej białostockiej Caritas. Internetowa strona Caritas ułatwia także wypełnienie deklaracji podatkowej.
 7. W dniach 23 – 25 lutego organizowane są w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw, przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację, prowadzone przez diecezjalny ośrodek Spotkań Małżeńskich. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowej www.spotkaniamalzenskie.pl
 8. W każdą drugą niedzielę miesiąca, począwszy od 11 lutego o godzinie 13:00 w Starym kościele Farnym przy archikatedrze w Białymstoku będzie celebrowana Msza święta w języku angielskim. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 9. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia, a dzieciom korzystającym z ferii dobrego odpoczynku.
 10. Porządek kolędy na najbliższe dni:
  – poniedziałek 29 stycznia od 16.00 – ul. Bacieczki i Stelmachowskiego oraz ul. Mackiewicza 10
  – wtorek 30 stycznia od 16.00 – ul. Mackiewicza 10A i ul. Mackiewicza 3 – dwóch księży
  – środa 31 stycznia od 16.00 – Porosły, ul. Sadowa – dwóch księży oraz osoby, które z różnych powodów nie mogły przyjąć księdza po kolędzie, a chciałyby to uczynić (ZAPISY W KANCELARII I ZAKRYSTII).
  -czwartek 1 lutego od 16.00 – ul. Mackiewicza 9 i ul. Mackiewicza 1 – dwóch księży
  – sobota 3 lutego od 9.00 – Porosły, ul. Szumiących Traw – reszta ulicy w stronę „słonika”
  – poniedziałek 5 lutego od 16.00 – ul. Pietkuna 3 – dwóch księży oraz osoby, które z różnych powodów nie mogły przyjąć księdza po kolędzie, a chciałyby to uczynić (ZAPISY W KANCELARII I ZAKRYSTII).

Jeden komentarz

 1. Szczęść Boże. Zgodnie z ogłoszeniem oraz harmonogramem kolędy w dniu 31 stycznia mianowicie Porosły ul. Sadowa miał nas swą wizytą zaszczycić kapłan podległej nam parafii . Niestety mimo oczekiwań od godz 16 do godz 22 nie doczekaliśmy się wizyty …..
  Czy nowi parafianie muszą anonsować się w kancelarii ? Powstałych domów jednorodzinnych przy ul. Sądowej w zabudowie szeregowej jest dość sporo i nikt nie był w stanie odpowiedzieć czy jest kolęda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *