2024.03.03 – Niedziela Laetare

 1. Dzisiejsza niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji nazywamy ją Niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Za tydzień, w V Niedzielę Wielkiego Postu zostaną zasłonięte krzyże i obrazy i rozpocznie się okres pasyjny w liturgii Kościoła.
 2. W tym tygodniu:
  – wtorek – po Mszy wieczornej zapraszamy na modlitwę różańcową.
  – środa – 13 dzień miesiąca. Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.00, a następnie o godz. 18.00 Eucharystia w intencji Pokoju. Tego dnia przypada 11 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrowa, powierzajmy Papieża Opatrzności Bożej.
  – czwartek – Adoracja Krzyża po wieczornej Eucharystii.
 3. Rekolekcje parafialne:
  – piątek: Msze Święte o 7.00 (bez homilii) , 16.30 oraz 18.00; o 19.00 – Droga Krzyżowa.
  – sobota: Msze Święte o 7.00, 9.00, 16.30 (szczególnie zapraszamy dzieci; po Mszy Droga Krzyżowa dla dzieci) oraz o 18.00 (wraz z Gorzkimi Żalami).
  – niedziela: Msze Święte według porządku niedzielnego.
  Zachęcamy, aby skorzystać ze spowiedzi podczas rekolekcji, będą zaproszeni kapłani do pomocy w spowiadaniu i prosimy bardzo, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
  – Rekolekcje poprowadzi ks. Tomasz Łapiak.
 4. U Pana Marka są do nabycia nowe „Drogi Miłosierdzia”. Mogą one być dobrą pomocą w naszym wielkopostnym dążeniu do Boga. W wywiadzie „Pozwólmy dotknąć się miłosierdziu Boga” werbista, o. Krzysztof Grzybek odpowiada na pytanie „co zrobić, żeby spowiedź była dobra”. Polecamy również artykuły „Grzechy cudze” oraz „Wielki i święty Tydzień”. Warto sięgnąć do tekstu „Po prostu dobry Człowiek” o Doktorze Tadeuszu Beszcie-Borowskim, założycielu Hospicjum Opatrzności Bożej w Białymstoku. Zapraszamy do lektury!oraz można nabyć „paschałki” na stół wielkanocny w cenie 15zł.
 5. Serdeczne podziękowania składamy naszym parafianom, którzy wczoraj pomogli w porządkowaniu zakrystii.
 6. Wszystkim naszym parafianom życzymy owocnego czasu przeżycia rekolekcji wielkopostnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *