2024.03.03 – Niedziela Laetare

1. Dzisiejsza niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji nazywamy ją Niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Za tydzień, w V Niedzielę Wielkiego Postu zostaną zasłonięte krzyże i obrazy i rozpocznie się okres pasyjny w liturgii Kościoła.
    – wtorek – po Mszy wieczornej zapraszamy na modlitwę różańcową.
    – środa – 13 dzień miesiąca. Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.00, a następnie o godz. 18.00 Eucharystia w intencji Pokoju. Tego dnia przypada 11 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrowa, powierzajmy Papieża Opatrzności Bożej.
    – czwartek – Adoracja Krzyża po wieczornej Eucharystii.
  3. Rekolekcje parafialne:
    – piątek: Msze Święte o 7.00 (bez homilii) , 16.30 oraz 18.00; o 19.00 – Droga Krzyżowa.
    – sobota: Msze Święte o 7.00, 9.00, 16.30 (szczególnie zapraszamy dzieci; po Mszy Droga Krzyżowa dla dzieci) oraz o 18.00 (wraz z Gorzkimi Żalami).
    – niedziela: Msze Święte według porządku niedzielnego.
    Zachęcamy, aby skorzystać ze spowiedzi podczas rekolekcji, będą zaproszeni kapłani do pomocy w spowiadaniu i prosimy bardzo, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
    – Rekolekcje poprowadzi ks. Tomasz Łapiak.
  4. U Pana Marka są do nabycia nowe „Drogi Miłosierdzia”. Mogą one być dobrą pomocą w naszym wielkopostnym dążeniu do Boga. W wywiadzie „Pozwólmy dotknąć się miłosierdziu Boga” werbista, o. Krzysztof Grzybek odpowiada na pytanie „co zrobić, żeby spowiedź była dobra”. Polecamy również artykuły „Grzechy cudze” oraz „Wielki i święty Tydzień”. Warto sięgnąć do tekstu „Po prostu dobry Człowiek” o Doktorze Tadeuszu Beszcie-Borowskim, założycielu Hospicjum Opatrzności Bożej w Białymstoku. Zapraszamy do lektury!oraz można nabyć „paschałki” na stół wielkanocny w cenie 15zł.
  5. Serdeczne podziękowania składamy naszym parafianom, którzy wczoraj pomogli w porządkowaniu zakrystii.
  6. Wszystkim naszym parafianom życzymy owocnego czasu przeżycia rekolekcji wielkopostnych.