2024.03.03 – III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, taca na potrzeby Archidiecezji.
 2. W tym tygodniu:
  – poniedziałek – uroczystość św. Kazimierza, Królewicza, Głównego Patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej.
  – wtorek – po Mszy wieczornej zapraszamy na modlitwę różańcową.
  – środa – Adoracja od godz. 17:00
  – czwartek – pierwszy czwartek miesiąca Adoracja Krzyża po wieczornej Eucharystii.
  – piątek – Międzynarodowy Dzień Kobiet.
 3. Następna niedziela (10.03) to IV Niedziela Wielkiego Postu tzw. Niedziela Laetare.
 4. Za tydzień w niedzielę, zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. Msza Święta o 13:30 i spotkanie.
 5. Nabożeństwa Pasyjne:
  – Gorzkie Żale: niedziela po Mszy Świętej o godz. 9.00 oraz w środy i soboty po wieczornej Eucharystii.
  – Droga Krzyżowa dla dorosłych: piątki po wieczornej Eucharystii.
  – Droga Krzyżowa dla dzieci: soboty o godz. 17:00.
  – Adoracja Krzyża: czwartki po wieczornej Eucharystii.
  – Rekolekcje Wielkopostne: 15-16-17 marca.
 6. Caritas naszej archidiecezji zachęca do udziału w akcji „Torba Samarytanka”. Torby można zabrać sprzed ołtarza „Jezu ufam Tobie”.
 7. U Pana Marka są do nabycia nowe „Drogi Miłosierdzia” oraz można nabyć „paschałki” na stół wielkanocny w cenie 15zł.
 8. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy owocnego czasu wielkopostnych duchowych zmagań. Szczęść Boże!
Ogłoszenia Kurialne:
 1. Archidiecezjalne „Radio i” zaprasza na cotygodniową audycję „Moja Parafia”. Na antenie prezentowane będą kolejne wspólnoty parafialne, ich specyfika, aktywność duchowa i pastoralna oraz posługa duszpasterska i zaangażowanie wiernych. Audycja emitowana będzie w soboty o godz. 14.00. Zakończy ją Koronka do Bożego Miłosierdzia nagrana w prezentowanej w parafii.
  Przypominamy, że w Wielkim Poście w ”Radiu i” w każdy piątek o godz. 19:30 i 21:30 jest nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a w niedziele o godz. 21:30 Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym. Na antenie znajdziemy również wielkopostne rekolekcje w niedziele o godz. 15:15 i 21:15.
 2. Ukazał się kolejny numer „Dróg Miłosierdzia”. Może on być dobrą pomocą w naszym wielkopostnym dążeniu do Boga. W wywiadzie „Pozwólmy dotknąć się miłosierdziu Boga” werbista, o. Krzysztof Grzybek odpowiada na pytanie „co zrobić, żeby spowiedź była dobra”. Polecamy również artykuły „Grzechy cudze” oraz „Wielki i święty Tydzień”. Warto sięgnąć do tekstu „Po prostu dobry Człowiek” o Doktorze Tadeuszu Beszcie-Borowskim, założycielu Hospicjum Opatrzności Bożej w Białymstoku. Zapraszamy do lektury!
 3. Msza Święta dziękczynna za ocalenie miasta Białegostoku, w 35. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, będzie sprawowana w sobotę, 9 marca 2024 r., o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
 4. Msza Święta ku czci św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona Metropolii Białostockiej, będzie sprawowana 4 marca br. (poniedziałek) o godz.18.00 w kościele św. Kazimierza w Białymstoku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na wielkopostne rekolekcje związków niesakramentalnych, które odbędą się w dniach 6-7 marca 2024 r. o godz.18:00 w starym kościele Farnym. Rekolekcje na temat „Wierzę, Panie” wygłosi ks. Krzysztof Kamiński.
 6. Wielkopostny Dzień Skupienia zelatorów i członków Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 09 marca 2024 r. w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Białymstoku, ul. Narewska 26. Początek o godz. 10.00. W programie Droga Krzyżowa, konferencja, różaniec i Msza Święta. Przewidziane zakończenie około godz. 13.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *