21.11.2021 – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

 1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie Aktu Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Trzeba także spełnić zwykłe warunki otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
 2. Zgodnie z decyzją Episkopatu Polski, dzisiaj przed kościołem, zbiórka ofiar na migrantów. Natomiast jako parafia, serdecznie zapraszamy do wsparcia naszych służb mundurowych. Można pozostawić w parafii napoje i batony energetyczne, zapakowaną wędlinę lub weprzeć finansowo za co zakupimy pojemniki na ciepłą żywność.
 3. Spotkanie Ruchu Światło – Życie w świetlicy przy ulicy Pietkiewicza 8A. Grupa starsza spotyka się o 14.00 a młodsza o 15.00. Serdecznie zapraszamy.
 4. Wspomnienia Liturgiczne:
  – poniedziałek – wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu liturgicznego; polecajmy tej świętej naszego Pana Organistę oraz naszą parafialną scholę.
  – środa – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy; Adoracja o godz. 17.00.
 5. Zapraszamy do Ogólnopolskiej Nowenny Modlitewnej do św. Andrzeja Boboli. Pragniemy się modlić przed Najświętszym Sakramentem o pokój i jedność w Ojczyźnie oraz o przymnożenie wiary w narodzie. Spotykamy się od 22 do 30 listopada o godz. 21.00. Szczegóły na parafialny facebooku.
 6. W piątek po wieczornej Eucharystii spotkanie formacyjne ministrantów.
 7. Za tydzień pierwsza Niedziela Adwentu. Czas oczekiwania na narodziny Zbawiciela. Z tej okazji zapraszamy na Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie tzw. Roraty: środy i soboty o godz. 6.30. Z tej racji w te dni nie będzie Eucharystii o godz. 7.00 a intencje przeniesione są na Msze Roratnie.
 8. Dzieci naszej parafii zapraszamy zarówno do udziału w Roratach jak i do przygody z Kalendarzem Adwentowym – do odebrania będzie w następną niedzielę.
 9. Za tydzień o godz. 9.00, zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Do nabycia u naszego organisty, po każdej niedzielnej Eucharystii.
 10. Będą też dostępne świecie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas: małe w cenie 12 zł i duże w cenie 20 zł oraz „Słowo na każdy dzień”: małe w cenie 15 zł oraz duże w cenie 30 zł.
 11. Po Mszy o godz. 13.00 zapraszamy na spotkanie członków Rady Duszpasterskiej.
 12. Bardzo prosimy o zachowywanie przepisów sanitarnych, obowiązujących w przestrzeni zamkniętej.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *