28.11.2021 – I Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj Pierwsza Niedziela Adwentu oraz rozpoczęcie nowego roku liturgicznego. Przed kościołem zbiórka ofiar na utrzymanie parafialnej świetlicy. Pięknym czasem oczekiwania adwentowego, będą parafialne rekolekcje w dniach 19-20-21 grudnia, które poprowadzi ks. Karol Swatkowski.
  2. Dostępne są, u Pana Marka, świecie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas oraz „Słowo na każdy dzień”. U Pana Tomka, można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny.
  3. Zachęcamy całe rodziny, a zwłaszcza dzieci do postanowień adwentowych. Niech pomocnym narzędziem będzie, Parafialny Kalendarz Adwentowy, który znajduje się na stoliku pod chórem.
  4. Zapraszamy na Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie tzw. Roraty: środy i soboty o godz. 6.30. Z tej racji w te dni nie będzie Eucharystii o godz. 7.00 a intencje przeniesione są na Msze Roratnie.
  5. Dzisiaj po Mszy o godz. 13.00 zapraszamy na spotkanie, członków Rady Duszpasterskiej.
  6. Wspomnienia Liturgiczne:
    – wtorek – wspomnienie św. Andrzeja Apostoła
    – środa – spotkanie wspólnoty Ezechiasz
    – czwartek – Pierwszy Czwartek Miesiąca. Godzina Święta od 23.00 do 24.00
    – piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego; Pierwszy Piątek Miesiąca
    – sobota – Pierwsza Sobota Miesiąca
  7. Spotkanie z Miłosiernym, to inicjatywa jaką podjęliśmy wraz z BSNE oraz par. Zmartwychwstania Pańskiego. Aby dobrze wejść duchowo w czas Adwentu, już teraz oczyśćmy nasze dusze. Od godz. 21.00 – godzinna adoracja wraz ze scholą; od 22.00 – godzinna adoracja w ciszy. Przez cały czas możliwość spowiedzi. Będą też zaproszeni kapłani. Skorzystajmy z tej możliwości, nie odkładajmy czyszczenia naszych sumień na ostatni moment.
  8. Za tydzień będziemy obchodzili XXII Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka ofiar do puszek a taca przeznaczona jest na potrzeby Kurii.
  9. Tego dnia homilie wygłosi nam, ks. Marek Chrzanowski, znany w Polsce kapłan – poeta. Wieczorem o godz. 18.00 – zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z nim oraz jego poezją.
  10. Spotkanie Ruchu Światło – Życie o godz. 15.00 w Starej Kaplicy.
  11. Za tydzień przez cały dzień, jak co roku, zapraszamy do Starej Kaplicy na kiermasz świątecznych ozdób.
  12. W najbliższą niedzielę na godz. 13.00 zapraszamy dzieci i rodziców, przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej na Eucharystię i poświęcenie medalików NMP.
  13. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną w czasie Adwentu wykonać gest miłości w kierunku najmniejszych do włączenia się w akcję „Paczuszka dla Maluszka”! Jej celem jest zbiórka akcesoriów niemowlęcych, takich jak: pieluchy, nowe ubranka i zabawki, kosmetyki dla niemowląt i ich mam (tj. mydełka, oliwki, żele i szampony dla niemowląt, delikatne proszki do prania, waciki, mokre chusteczki itp.), które zostaną podarowane podopiecznym Domu Samotnej Matki w Supraślu oraz Fundacji „Pomóż Im” Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Akcesoria prosimy składać w specjalnie do tego przygotowanym koszu, który znajduje się przy figurze św. Antoniego. Zbiórka trwa od pierwszej do czwartej niedzieli Adwentu.
  14. Zapraszamy na wspólne wyjście do Seminaryjnego Teatru, na sztukę pt. „Maximilianus”, która przybliży nam osobę św. Maksymiliana Kolbego. Wyjście 9 grudnia na godz. 19.00. Zapisy w zakrystii. Ilość miejsc, z powodu pandemii, ograniczona.
  15. Bardzo prosimy o zachowywanie przepisów sanitarnych, obowiązujących w przestrzeni zamkniętej.
  16. Życzymy dobrego czasu Adwentu. Z Panem Bogiem.