2024.06.23 – XII Niedziela Zwykła

 1. Przed nami już ostatni tydzień czerwca – miesiąca naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dziś przypada Dzień Ojca. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym – wieczną nagrodę.
 2. W tym tygodniu:
  – poniedziałek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
  – wtorek – po Mszy wieczornej zapraszamy na różaniec
  – środa – Adoracja od godz. 17.00
  – piątek – wspomnienie Matki Bożej Różanostockiej
  – sobota – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu taca przeznaczona jest na Świętopietrze.
 3. Od następnej niedzieli aż do września nie będzie Mszy Św. o godzinie 13:30, natomiast od 24 czerwca kancelaria będzie czynna 30 min. po zakończonej wieczornej Eucharystii.
 4. W letnie dni przypominamy o odpowiednim stroju do kościoła. Niech będzie on wyrazem naszego szacunku do miejsca świętego, a gromadzącym się na Eucharystii pomaga w skupieniu i modlitwie.
 5. U Pana Marka są do nabycia Drogi Miłosierdzia oraz dla najmłodszych czasopismo Staś.
 6. 29 czerwca w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Białymstoku odbędzie się dzień skupienia zelatorów, opiekunów i członków Żywego Różańca. Początek o godz. 10.00. W ramach dnia skupienia: konferencja, różaniec oraz Msza św. Zapraszamy do uczestnictwa.
 7. 38. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2024 r. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem ,,Przez lustro Maryi”. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: Białystok – od 25 do 29 lipca br., w godz. 17.00-19.00, w Arkadach Katedralnych A. Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając intencje, w których każdego dnia będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę).
 8. Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, szczególnie wypoczywającym na wakacjach i urlopach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *