2024.06.16 – XI Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj ofiary do puszki na uczelnie katolickie, natomiast za tydzień będzie zbiórka do puszki na rzecz podopiecznych Fundacji „Pomóż Im”. Ofiary zebrane podczas kwesty zostaną przeznaczone na potrzeby nieuleczalnie chorych dzieci, onkologii dziecięcej, a także na budowę hospicjum stacjonarnego.
 2. W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. W tygodniu po Mszy wieczornej, natomiast w niedzielę po Mszy o godz. 9.00.
 3. W tym tygodniu:
  – poniedziałek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
  – wtorek – po Mszy wieczornej zapraszamy na różaniec
  – środa – Adoracja od godz. 17.00, Po Mszy wieczornej spotkanie wszystkich ministrantów wraz z rodzicami
  – piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 4. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, opiekunów, nauczycieli i wychowawców, na Mszę Św. o godz. 8.00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.
 5. U Pana Marka są do nabycia nowe Drogi Miłosierdzia oraz dla najmłodszych czasopismo Staś.+
 6. W dniach 21-23 czerwca (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest 43. Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Pielgrzymi z Białegostoku wyruszają 21 czerwca ze Świętej Wody o godz. 14:00 (Msza Święta). Pielgrzymka idzie trasą przez Czarną Białostocką i Majewo, zakończy się w Różanymstoku 23 czerwca (niedziela) uroczystą Eucharystią celebrowaną o godz. 17:00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Ciereszko. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki. Zapisy on-line na stronie www.rozanostocka.archibial.pl oraz w parafiach.
 7. Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza na wykład otwarty „Tradycja Kościoła. Czy każda zmiana jest herezją?”
  Wykład wygłosi dominikanin – ojciec Maciej Roszkowski. Zapraszamy w sobotę 22 czerwca na Mszę Świętą o godz. 10:00, a potem na wykład o 11:00 do ARKAD KATEDRALNYCH (wejście „A” za katedrą białostocką).
 8. Niech wszystkich nas błogosławi Dobry Bóg i prowadzi w codzienności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *