2024.07.07 – XIV Niedziela Zwykła

1. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na potrzeby Archidiecezji.
    – poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
    – środa – adoracja od godz. 17.00
    – czwartek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
    – piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
    – sobota – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, ponieważ jest to 13 dziń miesiąca o godz. 17.00 rozpocznie się Nabożeństwo Fatimskie, a po wieczornej Mszy św. będzie odprawiona procesja fatimska.
  3. Kancelaria podczas wakacji jest czynna od poniedziałku do piątku przez pół godziny po zakończonej wieczornej Mszy św.
  4. W nowym, wakacyjnym numerze „Dróg Miłosierdzia”, dostępnym u pana Marka, możemy przeczytać: artykuł (świadectwo) o pielgrzymowaniu do Santiago de Compostela oraz poszukiwaniu Boga w pięknie przyrody, opowieść kapłana naszej Archidiecezji, ks. Jarosława Wiśniewskiego o 30 latach posługi na misjach, w tym o pracy w Papui-Nowej Gwinei, a także komentarz nauczycielki religii do wprowadzanych przez władze zmian w organizacji nauczania tego przedmiotu w szkołach.
  5. Życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej, a korzystającym z urlopów i wakacyjnego odpoczynku życzymy bezpiecznych podróży i odnowy sił fizycznych i duchowych.