2024.09.29 – XXVI Niedziela Zwykła

1. W następną niedzielę puszka na Caritas Parafialną, będzie to pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy Św. o godz. 9:00 Procesja Eucharystyczna.
    – poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
    – wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
    – środa – wspomnienie św. Aniołów Stróżów
    – czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o powołania, a od 23:00 do 24:00 – Godzina Święta
    – piątek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Jest to dzień imienin papieża Franciszka. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy wieczornej spotkanie wszystkich ministrantów
    – sobota – Uroczystość św. Faustyny Kowalskiej, Patronki naszej parafii.
  3. Nabożeństwo czterdziestogodzinne oraz odpust:
    – piątek (4.10): Msze Św. o 7:00 (bez homilii) oraz 16:30 i 18:00 z homilią
    Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 7:30 do 12:00, następnie od 15:00 (Koronka do Bożego Miłosierdzia i Nowenna do Św. Faustyny) do 16:30. Tego dnia nabożeństwo różańcowe o 17:30
    – sobota- (5.10) – Msze Św. z kazaniem o godz. 9:00, 16:30 i 18:00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 10:00 do 12:00, następnie od 15:00 (Koronka do Bożego Miłosierdzia) do 16:30, o godz. 17:30 Nabożeństwo do św. Faustyny. Jest to pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo pierwszosobotnie po wieczornej Eucharystii.
    – niedziela (6.10): Msze Święte z kazaniem o godz. 9:00, 10:30, 12:00 główna Msza Święta odpustowa, na godz. 15:00 (Eucharystia i spotkanie organizacyjne) zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej; i ostatnia Msza Św. o 17:00 (zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania). Nabożeństwo różańcowe o godz. 16:30.
    Serdecznie zapraszamy do „Sklepiku św. Faustyny” – można zaopatrzyć się w dewocjonalia związane z Miłosierdziem, a także jak w ubiegłym roku skorzystać z wypieków naszych parafianek.
  4. W najbliższą sobotę października odbędzie się doroczna pielgrzymka KŻR do Sanktuarium Maryjnego w Różanymstoku. Na wyjazd zapraszamy wszystkich chętnych parafian. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy tylko do środy. Wyjazd w sobotę o godz. 8:00.
  5. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jana Pawła II, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic w dniach 12 -13 października. Koszt wyjazdu 250 zł. Zapisy do następnej niedzieli włącznie.
  6. Od wtorku rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie po wieczornej Eucharystii. Serdecznie zapraszamy do prowadzenia modlitwy:
    Poniedziałki – Koła Żywego Różańca
    Wtorki – Koła Żywego Różańca
    Środy – Czciciele Miłosierdzia
    Czwartek – Fundacja „Dobrze, że jesteś”
    Piątki – dzieci, młodzież oazowa oraz ministranci
    Soboty – Koła Żywego Różańca
    Niedziele – przedstawiciele wspólnot parafialnych
    Dodatkowo dla dzieci (jedna dziesiątka w intencji rodzin), po niedzielnej Eucharystii o godz. 12:00.
  7. Zapraszamy na spotkanie Chóru Parafialnego w najbliższy czwartek o godz. 17:00.
  8. U pana Marka można nabyć kolejny numer Dróg Miłosierdzia oraz Drogi Misyjne.
  9. Życzymy wszystkim na rozpoczynający się tydzień błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej oraz wstawiennictwa św. Faustyny, naszej patronki.