2024.10.13 – XXVIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy papieską Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”
    – poniedziałek – Dzień Edukacji Narodowej – w Archikatedrze Białostockiej o godz. 18:00 będzie odprawiona Msza św. w intencji pracowników oświaty oraz ich rodzin, na którą zaprasza Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców
    – wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, jest to także Dzień Dziecka Utraconego. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza wszystkich rodziców dotkniętych stratą swojego dziecka na Mszę św. o godz. 18:00 w Archikatedrze Białostockiej. Po Eucharystii przed pomnikiem św. Jana Pawła II zostaną złożone symboliczne znicze, po czym odbędzie się spotkanie dla rodziców w sali za katedrą
    – środa – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej – adoracja od godz. 17.00
    – czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego
    – piątek – święto św. Łukasza Ew. – dzień modlitwy za pracowników służby zdrowia
    – sobota – wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki – Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Z racji 40. rocznicy zamordowania bł. ks. Jerzego w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 18:00 zaplanowano uroczystą Mszę św. po której odbędzie się koncert w wykonaniu Dariusza Stachury oraz artystów Polskiej Orkiestry Kameralnej.
  3. Za tydzień Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Taca będzie przeznaczona na misje. O godz. 12:00 w parafii pw. Królowej Rodzin w Białymstoku abp Józef Guzdek odprawi Mszę św. w intencji misji, dobroczyńców misji i misjonarzy, na którą szczególnie zaproszeni są przyjaciele misji naszej Archidiecezji oraz członkowie Diakonii Misyjnej Ruchu Światło-Życie.
  4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie po wieczornej Eucharystii.
  5. Przeżyjmy rozpoczęty tydzień pod opieką świętych i błogosławionych. Niech niech nam Bóg błogosławi, a Matka Boża Różańcowa otoczy szczególną opieką nasze rodziny.