12.12.2021 – III Niedziela Adwentu

 1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Niech ta radość zagości w życiu naszych rodzin. Po Mszy Świętej odbędzie się błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.
 2. Dzisiaj przed kościołem ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny.
 3. Dostępne jest „Słowo na każdy dzień” oraz można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny. Zachęcamy również do czytania prasy katolickiej – „Drogi Miłosierdzia”.
 4. Po Mszy Świętej o godz. 12.00 spotkanie dzieci i rodziców, chętnych do modlitwy w Kole Różańcowym dzieci.
 5. Wspomnienia Liturgiczne:
  -poniedziałek – wspomnienie św. Łucji; tego dnia przypada 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny. O 19.30 zapalmy w oknach naszych domów świece – znak pamięci i troski o naszą Ojczyznę. O godz. 17.00 – Nabożeństwo Fatimskie i modlitwa o pokój, tak bardzo potrzebny w dzisiejszych czasach.
  – wtorek – wspomnienie św. Jana od Krzyża; różaniec wraz z Wojownikami Maryi
  -środa – Adoracja od godz. 17.00; tego dnia w sposób szczególny módlmy się za bp Henryka, który obchodzi 9. rocznicę święceń
  – piątek – 85. rocznica urodzin Papieża Franciszka, pamiętajmy w modlitwach o naszym Papieżu
  – roraty w środy i soboty o 6.30
 6. W następną niedziele rozpoczniemy, nasze parafialne rekolekcje, które poprowadzi ks. Karol Swatkowski, doktorant KUL. W niedziele Msze Święte według stałego rozkładu. W poniedziałek i wtorek: 7.00 – bez homilii oraz 16.30 i 18.00 z homilią rekolekcyjną i możliwością spowiedzi.
 7. Podczas rekolekcji, za radą niektórych parafian, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na ozdoby świąteczne do naszej Świątyni.
 8. W kolejnym roku liturgicznym, poświęconym Eucharystii, pragniemy zaprosić parafian do wspólnej modlitwy Nieszporami Eucharystycznymi. Będą się one obywać w każdą Trzecią Niedziele Miesiąca o godz. 16.30. W sposób szczególny będziemy się modlić o dar głębszego rozmiłowania naszej parafii w Eucharystii i Adoracji. Pierwsze Nieszpory już w niedzielę 19 grudnia.
 9. Pragniemy odwiedzić samotnych i chorych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać do zakrystii lub kancelarii, osoby które z różnych przyczyn nie mogą dostać się do kościoła. Odwiedzimy chorych – 23 grudnia od godz. 9.00.
 10. W dalszym ciągu możemy wziąć udział w wspólnotach modlitewnych oraz w dziełach miłosierdzia:
  – KŻR: ojców za swoje dzieci i matek za swoje dzieci – zapisy w zakrystii
  – „Paczuszka dla Maluszka”
  – zbiórkę plastikowych nakrętek na rzecz chorej Emilki
  – organizujemy wraz ze Szkołą nr 24 w Białymstoku i Caritas, zbiórkę litrowych słoików. Przeznaczone zostaną do organizacji Wigilii Miejskiej dla samotnych i bezdomnych oraz w Centrum Pomocy Samarytanin, które przez całą zimę wspiera bezdomnych
 11. Bardzo prosimy o zachowywanie przepisów sanitarnych, obowiązujących w przestrzeni zamkniętej.
 12. Życzymy błogosławionego i radosnego tygodnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *