Odwiedziny Duszpasterskie w 2022 roku

Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie Panu! Drodzy Parafianie!

To już kolejny rok, podczas którego nie możemy Was odwiedzić w domach i mieszkaniach. Przyjść z modlitwą i błogosławieństwem. Chociaż moment spędzić na modlitwie i lepszym poznawaniu siebie. W tamtym roku gościliśmy parafian w świątyni. W tym roku będzie podobnie.

Serdecznie zapraszamy Was do wspólnej modlitwy. Będzie nam niezmiernie miło, jeżeli nasze zaproszenie przyjmiecie, ale też zatroszczycie się o to, by dotarło do Waszych sąsiadów, by nasza radość spotkania była pełna i by nie zabrakło nikogo, kto pragnie być w łączności ze Wspólnotą Parafii oraz kapłanami. Każdą Eucharystię będziemy sprawować w Waszej intencji, modląc się o błogosławieństwo dla rodzin, a zmarłym o życie wieczne.

Pomimo trwania pandemii oraz wzrostu cen w każdej dziedzinie życia, udało się nam zrealizować kilka, zaplanowanych, zmian w naszym kościele oraz plebanii. Między innymi dokończono elewację zewnętrzną kościoła, uporządkowano ogród parafialny oraz budynek starej kaplicy. Zamontowano nagłośnienie zewnętrzne. Udało się poprawić parafialny parking oraz dostosować kancelarię parafialną by mogła służyć spotkaniom grup parafialnych oraz Poradni Rodzinnej. Poprawiono również oświetlenie świątyni, skończono pierwszy etap remontu chóru oraz uzupełniono świątynie w liczne paramenty liturgiczne. Tak jak to bywa w życiu, każde mieszkanie czy dom, wymaga większych lub mniejszych inwestycji, których nie będziemy szczegółowo wymieniać.

Wielką radością, były obchody 20-lecia istnienia Parafii. Wspólne duchowe przygotowanie oraz radość festynu, spotkań z ludźmi, pokazał nam wszystkim, że razem możemy zdziałać naprawdę wiele. Parafia jest wspólnotą wierzących. Kapłani są jedynie pośrednikami, a najważniejszą ludzką częścią jesteście Wy, drodzy parafianie. Olbrzymim szczęściem jest mieć wokół siebie ludzi zaangażowanych i gotowych do wsparcia, inicjowania działań, ale przede wszystkim, ludzi wiary, nadziei, miłości i modlitwy.

W nowym roku kalendarzowym czekają nas kolejne inwestycje. Konsultowane były zarówno na spotkaniach Rad Parafialnych jak i podczas licznych rozmów w przeciągu ostatniego roku. Jeżeli sytuacja społeczna i ekonomiczna pozwoli, to pragniemy dokończyć remont chóru. Zadbać o bezpieczeństwo osób starszych i matek z dziećmi, którzy często narzekają na funkcjonalność i bezpieczeństwo schodów przed kościołem. Planujemy także w tym roku uporządkować i odnowić umeblowanie w obu zakrystiach, by szaty liturgiczne i paramenty służące do Świętej Liturgii, były przechowywane w sposób należyty i z szacunkiem. Przybywa w naszej parafii wspólnot, które potrzebują odpowiednich warunków do pogłębiania swojej relacji z Bogiem, dlatego też pragniemy odświeżyć wewnątrz starą kaplicę oraz wyposażyć ją w nowe krzesła.

Tradycją lat ubiegłych będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na utrzymanie naszej Parafii oraz podziękować kapłanom za ich posługę w minionym roku. Już teraz dziękujemy za każdy gest troski i odpowiedzialności za Kościół i kapłanów. Mamy świadomość, że pandemia i sytuacja gospodarcza odbija się na każdym z nas. Dzięki waszej ofiarności, możemy przeprowadzić bieżące prace remontowe oraz zapewnić utrzymanie zatrudnionych osób jak i świetlicy parafialnej. Dlatego prosimy, aby ofiary na utrzymanie kościoła składać w podpisanych kopertach (adres) do koszyczka przy wyjściu, natomiast ofiary dla kapłanów do tacy zbieranej podczas Eucharystii.

Kilkakrotnie sugerowano nam abyśmy wprowadzili specjalną tacę remontową (w drugą niedzielę miesiąca) by była ona z jednej strony ułatwieniem utrzymania parafii, a z drugiej strony konkretnym celem, na który składane będą wtedy ofiary. Bardzo prosimy o opinię na ten temat, decyzję podejmiemy po spotkaniach kolędowych.

Polecamy Was wstawiennictwu św. Faustyny. Niech patronka naszej parafii, zaniesie Wasze intencje, troski dnia codziennego, radości i pragnienia przed oblicze Dobrego Boga. Oby dzięki modlitwie, jak najszybciej powrócił czas normalności, na który tak bardzo oczekujemy z utęsknieniem. W to oczekiwanie wpisujemy się także i my, Wasi kapłani i polecamy Was wszystkich Nowonarodzonemu Dziecięciu w naszych modlitwach.

Rozkład Mszy Świętych Kolędowych:

 • 3 stycznia 2022 – ul. KEN 7 i 9
 • 4 stycznia 2022 – ul. Pietkiewicza oraz ul. Pietkuna
 • 5 stycznia 2022 – ul. Herberta
 • 7 stycznia 2022 – ul. Mackiewicza
 • 8 stycznia 2022 – Kolonia Porosły (strona od Biedronki), Porosły – prawa i lewa strona wzdłuż Szosy Warszawskiej
 • 12 stycznia 2022 – ul. KEN 3, 3B, 3C, 3D, 3E, 3F
 • 13 stycznia 2022 – ul. KEN 5, 5A, 5B, 5C, 5F
 • 14 stycznia 2022 – ul. Mikołajczyka, Peszkowskiego, Bacieczki, Jana Pawła II, Hotelowa, Elewatorska, Stelmachowskiego
 • 15 stycznia 2022 – Porosły (cała lewa strona)
 • 19 stycznia 2022 – ul. NSZ, Owocowa, Miętowa, Sz. Knyszyńska, Esperantystów, Grabowskiego, Szyakowskiej
 • 20 stycznia 2022 – Osoby nieobecne w swoich terminach
 • 21 stycznia 2022 – Osoby nieobecne w swoich terminach

Serdecznie zapraszamy do Wspólnej modlitwy

Wasi Duszpasterze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *