23.01.2022 – 3 Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj Niedziela Słowa Bożego. Wychodząc z kościoła, będzie można wylosować sobie sigla biblijne, które niech się staną zachętą do modlitwy poprzez Biblię. Z powodu kwarantanny nie wystąpi dziś Chór BSNE.
 2. W dniu dzisiejszym rodziny naszej parafii wraz z Księdzem Proboszczem udały się na wyjazd feryjny do Zakopanego. Otoczmy ich naszą modlitwą, aby bezpieczni i szczęśliwi wrócili do swych domów.
 3. Przed kościołem, u Pana Marka, można zaopatrzyć się w świece gromniczne w cenie 5 zł/ sztuka.
 4. Wydarzenia liturgiczne:
  – poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Salezego
  – wtorek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; po wieczornej Eucharystii, różaniec wraz z Wojownikami Maryi
  – środa – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa; Adoracja od godz. 17.00
  – piątek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu
  – sobota – wspomnienie bł. Bolesławy Marii Lament
 5. Jako caritas parafialna postanowiliśmy się włączyć w akcję „Podziel się kobiecością” Stowarzyszenia Eurydyki w Białymstoku. Akcja ma na celu zbiór ozdobnych szali lub chust wykonanych z lekkiego, przewiewnego materiału, z których następnie zostaną uszyte onkochusty dla kobiet chorujących na nowotwory. Chusty i szale można przynosić do niedzieli 30 stycznia i składać je do kosza obok ołtarza. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej akcji.
 6. Początek roku kalendarzowego to czas rozliczeń podatkowych. Na stoliku pod chórem znajdują się ulotki z 1% chorej Julii i Tymka a także BSNE. Przypominamy przy okazji, że jako Parafia nie posiadamy, żadnego stowarzyszenia i nie zbieramy 1% na parafię ani na wspólnoty naszej parafii.
  Zachęcamy również do zabrania ulotek dotyczących Kursu Alpha i Szkoły Katolickiej przy ul. Transportowej.
 7. Z godnie z praktyką parafialną, od dziś do końca ferii, kancelaria parafialna otwarta jest tylko przez 30 min po zakończeniu wieczornej Eucharystii.
 8. Zakończyliśmy nasze spotkania kolędowe. Dziękujemy wszystkim za przybycie na Eucharystie i wspólną modlitwę. Podziękowania składamy również za każde dobre słowo, dzieciom za laurki z życzeniami a także za ofiary na Wspólnotę Parafii oraz kapłanów. Licząc, na podstawie rozdanych „pakietów kolędowych”, w kolędzie udział wzięło około ¼ parafian (nie licząc nowych mieszkańców, którzy jeszcze nie mają kart kolędowych). Szczegóły co do kolędy podamy po powrocie Księdza Proboszcza.
 9. Osoby, które umawiały się na kolędę indywidualną a jeszcze jej nie odbyły, serdecznie zapraszamy do zakrystii.
 10. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na utrzymanie świetlicy parafialnej.
 11. Życzymy wszystkiego co najlepsze w nowym tygodniu. Przede wszystkim radości odpoczynku uczniom a nam wszystkim zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *