22.01.30 – 4 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj kończymy zbiórkę chust i szalów dla kobiet chorych na nowotwory. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to dzieło.
  2. Przed kościołem, u Pana Marka, można zaopatrzyć się w świece gromniczne w cenie 5 zł/ sztuka. Można też złożyć dobrowolne ofiary do puszki na utrzymanie parafialnej świetlicy.
  3. Wydarzenia liturgiczne:
    – poniedziałek – wspomnienie św. Jana Bosko
    – wtorek – po wieczornej Eucharystii różaniec wraz z Wojownikami Maryi, w sposób szczególny modlić się będziemy w intencji pokoju na świecie
    – środa – święto Ofiarowania Pańskiego; Błogosławieństwo gromnic. Pożegnanie żłóbka. Dzień Życia Konsekrowanego. Eucharystie o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Tego dnia taca przeznaczona jest na zakony klauzurowe
    – czwartek – wspomnienie św. Błażeja; błogosławieństwo gardła ku czci św. Błażeja o godz. 7.00 i 18.00; Jest to pierwszy czwartek miesiąca – Godzina Święta od 23.00 do 24.00
    – piątek – pierwszy piątek miesiąca: Msze Święte o godz. 7.00, 16.30 i 18.00
    – sobota – wspomnienie św. Agaty; błogosławieństwo chleba ku czci św. Agaty o godz. 7.00 i 18.00; pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo Wynagradzające NSM po wieczornej Eucharystii; jest to także 5dzień miesiąca – Nowenna do św. Faustyny o godz. 17.30
  4. Początek roku kalendarzowego to czas rozliczeń podatkowych. Na stoliku pod chórem znajdują się ulotki z 1% chorej Julii i Tymka a także BSNE. Przypominamy przy okazji, że jako Parafia nie posiadamy, żadnego stowarzyszenia i nie zbieramy 1% na parafię ani na wspólnoty naszej parafii.
  5. Z godnie z praktyką parafialną, od dziś do końca ferii, kancelaria parafialna otwarta jest tylko przez 30 min po zakończeniu wieczornej Eucharystii.
  6. Kontynuujemy zbiórkę plastikowych nakrętek. Można je przynosić i wrzucać do serca przy parkingu.
  7. Za tydzień Pierwsza Niedziela Miesiąca – litania po Mszy o godz. 9.00; taca na Fundusz Remontowo-Budowlany Archidiecezji.
  8. Przypominamy o zachowaniu ostrożności i dbaniu o zdrowie swoich i bliźnich.
  9. Życzymy wszystkiego co najlepsze w nowym tygodniu.