2022.03.06 – I Niedziela WIelkiego Postu

 1. Bóg zapłać za pomoc materialną uchodźcom z Ukrainy. Zebraliśmy do tej pory na ten cel ponad 9 tys. złotych.
 2. Wydarzenia liturgiczne:
  – poniedziałek – Rekolekcje dla Kobiet
  – wtorek – różaniec wraz z Wojownikami Maryi
  – środa – Adoracja od godz. 17.00; spotkanie Czcicieli Miłosierdzia Bożego
  – piątek i sobota – Kurs Nowe Życie
  – niedziela – 13ty dzień miesiąca, różaniec fatimski o godz. 16.00
 3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa dla dzieci we sobotę o godz. 17.00, w piątki o godz. 18.30 dla ogółu parafian. Gorzkie Żale w środy i soboty po wieczornej Eucharystii, w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9.00. w Czwartki od 19.00 rozważania Męki Pańskiej.
 4. We środę, 9 III o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku będzie sprawowana Msza Święta w 33 rocznicę ocalenia naszego miasta po wykolejeniu cysterny, wiozącej chlor.
 5. Zachęcamy do lektury czasopisma Drogi Miłosierdzia. Do nowego numeru została dołączona książeczka z rozważaniami Drogi Krzyżowej autorstwa bł. Ks. Michała Sopoćki.
 6. Przy wyjściu z kościoła znajdują się ulotki informujące o naborze do Szkoły Podstawowej i liceum, prowadzonych przez Siostry Misjonarki św. Rodziny.
 7. Rekolekcje w Wielkim Poście:
  – Rekolekcje „Król pragnie twego piękna” to rekolekcje dla kobiet od 17 roku życia; odbywać się będą w poniedziałki od 7 marca do 11 kwietnia od godz. 18.00; Zapisy i szczegóły na stornie BSNE lub u ks. Mateusza
  – Kurs Nowe Życie – kurs ewangelizacyjny, przewidziany szczególnie dla naszej wspólnoty parafialnej ale nie tylko, który odbędzie się w Oratorium św. O. Pio w dniach od 11 do 13 marca; Zapisy i szczegóły na stornie BSNE lub u ks. Mateusza
 8. Serdeczne podziękowania za zakup nowego Mszału, szarfy do sygnaturki oraz nowego klęcznika do adoracji. Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania. W najbliższym czasie zamierzamy wymienić lampkę wieczną przy tabernakulum oraz zakupić przenośną chrzcielnicę. Wsparcie finansowe mile widziane. Szczegóły u księdza wikarego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *