2022.03.27 – IV Niedziela Wielkiego Postu

1. W dalszym ciągu można przynosić ofiary pieniężne do puszki przy obrazie „Jezu, ufam Tobie”.
  2. Dzisiaj, zgodnie z ustaleniami z ostatniego spotkania, po Eucharystii o godz. 13.00 spotykają się KŻR.
  3. Wydarzenia liturgiczne:
    – poniedziałek – Rekolekcje dla Kobiet od godz. 18.00
    – wtorek – różaniec wraz z Wojownikami Maryi
    – środa – Adoracja od godz. 17.00
    – czwartek – rozważanie Męki Pańskiej od godz. 19.00; Godzina Święta od 23.00 do 24.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
    – piątek – pierwszy piątek miesiąca; spotkanie formacyjne ministrantów po Mszy Świętej i Drodze Krzyżowej
    – sobota – pierwsza sobota miesiąca
  4. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne:
    – poprowadzi je ks. Tomasz Jarzynka z Kętrzyna, który przez wiele lat związany był z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach
    – piątek: Msza o godz. 7.00 (bez homilii) oraz o godz. 16.30 i 18.00 z homilią; około godziny 19.00 Droga Krzyżowa dla dorosłych
    – sobota: Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00 z homiliami; 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci; 17.40 – Nabożeństwo Gorzkich Żali; 19.00 – nabożeństwo wynagradzające NSM
    – niedziela: Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 13.00 i 17.00 z homiliami
    – możliwość Spowiedzi Świętej tylko w piątek i sobotę
    – przez całe rekolekcje zbierane będą ofiary do puszek na rzecz leczenia Julii, która oczekuje na operację ratującą jej stan zdrowia
  5. Za tydzień w niedzielę na godz. 13.00 zapraszamy dzieci i rodziców, przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast na godzinę 14.30 zapraszamy dzieci i młodzież na ogólne spotkanie oazy do Starej Kaplicy.
  6. Natomiast za dwa tygodnie w Niedzielę Palmową zapraszamy na:
    – koncert Pieśni Pasyjnych po Mszy Świętej o godz. 13.00 – wystąpi Chór BSNE
    – powracamy, po zniesieniu ograniczeń pandemicznych, do tradycyjnej Drogi Krzyżowej ulicami Parafii; rozpocznie się ona o godz. 18.30; więcej szczegółów podamy za tydzień podczas ogłoszeń Tego dnia zbierane będą ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  7. Zgodnie z decyzją Księdza Arcybiskupa Józefa Guzdka, uczniowie klas VIII SP, od dnia 8 maja, rozpoczną przygotowania do sakramentu bierzmowania. Już dziś prosimy młodzież o zaplanowanie sobie czasu i przybycie do kościoła na uroczyste rozpoczęcie formacji przed sakramentem bierzmowania.
  8. U Pana Marka, są już do kupienia świece paschalne, w cenie 20 zł. 9. Na stoliku pod chórem znajdują się ulotki dotyczące planowanych pielgrzymek.