2022.04.03 – V Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziękujemy ks. Tomaszowi za wygłoszone Słowo, podczas tegorocznych rekolekcji. Życzymy mu błogosławieństwa Bożego na dalsze lata kapłaństwa.
  2. Również dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na pomoc Julii. Julia oczekuje na operację, która jest bardzo droga. Julia nie słyszy świata – film o jej zmaganiach, można obejrzeć na parafialnym profilu FB. Dziękujemy za każde materiale jak i modlitewne wsparcie
  3. Wydarzenia liturgiczne:
    – poniedziałek – Rekolekcje dla Kobiet od godz. 18.00
    – wtorek – 5ty dzień miesiąca – Nabożeństwo do św. Faustyny o godz. 17.30; po wieczornej Eucharystii różaniec wraz z Wojownikami Maryi
    – środa – Adoracja od godz. 17.00
    – czwartek –pierwszy czwartek miesiąca – Msza Święta w intencji powołań o 18.00; rozważanie Męki Pańskiej od godz. 19.00
  4. Osoby pragnące skorzystać z sakramentu pokuty oraz komunii świętej, a nie mogące przybyć z powodu wieku lub choroby do świątyni, można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. W najbliższą sobotę od godz. 11.00 odwiedzimy te osoby z posługa duszpasterską.
  5. Niedzielę Palmowa:
    – poświęcenie palm na każdej Eucharystii,
    – przed kościołem harcerze i ministranci, jak przed rokiem, będą rozprowadzać palmy wielkanocne
    – koncert Pieśni Pasyjnych po Mszy Świętej o godz. 13.00 – wystąpi Chór BSNE
    – powracamy, po zniesieniu ograniczeń pandemicznych, do tradycyjnej Drogi Krzyżowej ulicami Parafii; rozpocznie się ona o godz. 18.30 pod amfiteatrem na bulwarach św. Jana Teologa, następnie ulicą Mikołajczyka przejdziemy w stronę świątyni parafialnej i wzgórza miłosierdzia. Bardzo prosimy, aby nie zastawiać autami ani ulicy Mikołajczyka ani wejścia na wzgórze; przy okazji przypominamy, kolejny raz, że parafia posiada utwardzany parking
    – tego dnia zbierane będą ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  6. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza na rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej (od 16 roku życia) organizowane w dniach 22 – 24 kwietnia. Szczegółowe informacje o zgłoszeniach znajdują się na stronie internetowej Seminarium Duchownego lub na plakacie.
  7. Miejska Droga Krzyżowa pod przewodnictwem Arcybiskupa Józefa Guzdka Metropolity Białostockiego odbędzie się w piątek, 8 kwietnia i przejdzie ulicami Białegostoku od Katedry do kościoła św. Rocha. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy Katedrze. Tegoroczną Drogę Krzyżową organizuje Rada Ruchów Katolickich Archidiecezji Białostockiej. Zapraszamy do uczestnictwa.
  8. W niedziele 10 kwietnia o godz. 15.00 w Kinie TON, odbędzie się spektakl „Dzieci z naszego podwórka”, który przedstawia II Wojnę Światową oczami najmłodszych. Informacje w gablocie. Wstęp wolny.
  9. W zakrystii do odebrania kolejny numer czasopisma „Staś” a u Pana Marka do nabycia „Drogi Miłosierdzia” oraz świece paschalne, w cenie 20 zł.
  10. Na stoliku pod chórem znajdują się ulotki dotyczące planowanych pielgrzymek.