2022.04.24 – Niedziela Miłosierdzia

1. Niedziela Miłosierdzia Bożego. Za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego, można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Ofiary do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezji. Zachęcamy do przynoszenia skarbonek z „Jałmużną Wielkopostną”.
    – poniedziałek – święto św. Marka Ewangelisty; jest to dzień imienin naszego Pana Zakrystiana, otoczmy go naszą życzliwością i modlitwą; Istnieje możliwość zawierzenia się Miłości Miłosiernej, po wcześniejszym odbyciu rekolekcji.
    – wtorek – uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski; różaniec wraz z Wojownikami Maryi
    – środa – uroczystość św. Jerzego, głównego patrona Archidiecezji; Adoracja od godz. 17.00
    – piątek – święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy. Spotkanie formacyjne ministrantów.
  3. Następna niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, Procesja Eucharystyczna po Mszy Świętej o godz. 9.00.
  4. Tradycyjnie, jak co roku, na początku maja organizowana jest Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Tegoroczna XXVII pielgrzymka wyruszy z Białostockiej Katedry w sobotę 7 maja o godz. 8.00. Pragniemy wspólnie wędrując do Sanktuarium Matki Bożej w Krypnie prosić o wszelkie łaski potrzebne naszym rodzinom na każdy dzień. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00. Zapisy organizowane są na trasie – całkowity koszt pielgrzymki to 7 zł. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar powrotny.
  5. 8.05 (niedziela), Mszą św. o godz. 13.00 rozpocznie się w naszej parafii roczny program dla uczniów klas VIII szkoły podstawowej, przygotowujący do sakramentu bierzmowania. Przypominamy, że właściwym miejscem przyjmowania sakramentów świętych jest parafia zamieszkania – serdecznie zapraszamy naszych młodych Parafian.