2022.05.01 – III Niedziela Wielkanocna

1. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy do czytania Pisma Świętego indywidualnie i w gronie rodzinnym. Pomocne do tego mogą być sigla biblijne, które można wylosować wychodząc z kościoła. Dzisiaj przyjmiemy do grona ministrantów 6 chłopaków, otoczmy ich naszą modlitwą, by wzrastali na Chwałę Boga i pożytek naszej parafii.
    – poniedziałek – wspomnienie św. Atanazego; Dzień Flagi, wywieśmy biało-czerwoną flagę przy naszym domu jako wyraz miłości do naszej Ojczyzny
    – wtorek – Uroczystość NMP Królowej Polski; Msze Święte według rozkładu niedzielnego
    – środa – wspomnienie św. Floriana, Jest to święto patronalne wszystkich strażaków; Adoracja od godz. 17.00 – czwartek
    – pierwszy czwartek miesiąca; Godzina Święta od 23.00 do 24.00
    – piątek – święto św. Filipa i Jakuba; pierwszy piątek miesiąca – Eucharystie 7.00, 16.30 i 18.00
    – sobota – pierwsza sobota miesiąca
  3. Rozpoczynamy dziś nabożeństwa majowe, które będą odprawiane codziennie o godz. 18.30; w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9.00; Nabożeństwo majowe dla dzieci w soboty o godz. 17.00.
  4. Serdecznie zapraszamy na męską pielgrzymkę do Krypna. Sobota, zbiórka pod parafią o godz. 8.00. Grupę poprowadzi Ksiądz Proboszcz.
  5. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Loretto. Wyjazd 14 maja. Cena 60 zł. Zapisy u księdza Proboszcza.
  6. Dziękujemy zuchom i harcerzom za posprzątanie terenu wokół kościoła.
  7. U Pana Marka można zaopatrzyć się w kolejny numer Dróg Miłosierdzia oraz czasopismo Staś.
  8. Niedziela:
    – Niedziela Dobrego Pasterza, będziemy gościć w parafii przedstawiciela AWSD, który będzie się z nami modlił i zbierał ofiary na Seminarium
    – na Eucharystię o godz. 13.00 zapraszamy uczniów klasy VIII, którzy rozpoczną przygotowania do sakramentu bierzmowania
    – spotkanie całej oazy o 14.45 w Starej Kaplicy
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  10. Szczególną życzliwością i modlitwą otaczamy maturzystów: pomyślnych wiatrów Ducha Świętego! Zawierzmy ich opiece NMP, Pod Twoją Obronę…