2022.06.12 – Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej. Dzisiaj także dziękujemy Dobremu Bogu za dar naszego Księdza Proboszcza w rocznicę Jego święceń. Otoczmy Go naszą życzliwością i modlitwą.

– poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy; jest to też 13ty dzień miesiąca – Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.00, następnie Eucharystia i procesja ze świecami
– wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala; wieczorem różaniec wraz z Wojownikami Maryi a następnie wspólnotowe ognisko. Zapraszamy również Panów, którzy chcieliby lepiej poznać te wspólnotę
– środa – zwyczajowa Adoracja od godz. 17.00; tego dnia podczas wieczornej Eucharystii, zakończy się pierwszy etap formacji Domowego Kościoła, serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy o świętość rodzin
– czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; Msze Święte w Kościel o godz. 7.00, 9.00 i 10.30 wraz z procesją ulicami parafii. Trasa procesji identyczna jak rok temu, zakończenie wspólnych modlitw na Wzgórzu Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy osoby chętne do pomocy przy przygotowaniu ołtarzyków (można zgłaszać się do Księdza Proboszcza). W sposób szczególny do Białej Procesji (sypanie kwiatków, dzwoneczki, poduszeczki) zapraszamy dzieci z Pierwszej Komunii.
– piątek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego

3. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy codziennie na wieczorną Eucharystię, która kończyć się będzie procesją wokół kościoła.

4. Dziś o godz. 20.30 przy Katedrze Białostockiej odbędzie się koncert uwielbienia Bogu Dźwięki.

5. Do nabycia Drogi Miłosierdzia oraz czasopismo Staś.

6. Za tydzień w niedzielę, procesja po Eucharystii o godz. 9.00, natomiast o 16.30 Nieszpory Eucharystyczne. Ofiary do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku

7. Komunikat z Policji:

W związku z licznymi zgłoszeniami dotyczącymi wyłudzeń na tzw. wnuczka czy policjanta, przypominamy, że:
Policja nigdy nie żąda pieniędzy i nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach
Zawsze należy kierować się rozsądkiem
Należy być czujnym w kontaktach z nieznajomymi i pod żadnym pozorem nie przekazywać im pieniędzy
O każdej próbie wyłudzenia należy powiadomić Policje dzwoniąc po 112.