2022.06.05 – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za odśpiewanie lub odmówienie hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można zyskać odpust zupełny. Kończymy dziś okres wielkanocny, lecz jeszcze do następnej niedzieli można przystąpić do Komunii Świętej Wielkanocnej. Zapraszamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty wszystkich, którzy tego nie uczynili w Wielkim Poście i w Okresie Wielkanocnym.
  2. Dziś na godzinę 13.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami do wspólnego przeżywania Mszy Świętej. Przypominamy o zabraniu dyplomów z katechezy oraz kart zgłoszeniowych.
    – poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła
    – wtorek – różaniec wraz z Wojownikami Maryi
    – środa – wspomnienie św. Jadwigi Królowej; Adoracja od godz. 17.00
    – czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; Jest to dzień modlitw o uświęcenie kapłanów.
    – sobota – wspomnienie św. Barnaby
  4. Nabożeństwo czerwcowe w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9.00, natomiast w tygodniu po wieczornej Eucharystii.
  5. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za wspólny wyjazd od Sokółki oraz za dar ołtarza w postaci ornatu z Duchem Świętym.
  6. W sobotę na wieczorną Eucharystię i spotkanie przy ognisku zapraszamy dzieci i młodzież z oazy. Jest to uroczyste zakończenie roku formacyjnego.
  7. Koncert Uwielbienia „Bogu Dźwięki”. 12 czerwca o godz. 20.30 przed Archikatedrą białostocką.
  8. Rowerowa Pielgrzymka Różanostocka. 18-19 czerwca /sobota-niedziela/. Trasa: Białystok – Różanystok – Białystok. Zapisy i informacje: www.rekoakcje.pl – lub tel. 600 111 974.
  9. Piesza Pielgrzymka do Różanegostoku odbędzie się 25-26 czerwca
  10. Zespół Szkół Katolickich im ks. F. Blachnickiego w Białymstoku, serdecznie zaprasza na Festyn Rodzinny, który odbędzie się dzisiaj od godz. 13.00 do 17.00 przy szkole na ul. Transportowej.