2022.06.19 – XII Niedziela Zwykła

1. Dziś procesja po Eucharystii o godz. 9.00, natomiast o 16.30 Nieszpory Eucharystyczne. Ofiary do puszek zbierane są na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

2. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w przygotowaniu i przebiegu procesji Bożego Ciała.

3. W tym tygodniu:
– wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi
– środa – Adoracja od godz. 17.00
– czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała; dodatkowa Msza Święta w int. dzieci z parafii o godz. 17.00; błogosławieństwo dzieci oraz wianków na Eucharystii o godz. 17.00 i 18.00; procesja po Mszy o godz. 18.00
– piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; koniec roku szkolnego – Eucharystia dziękczynna w podziękowaniu za ukończony rok szkolny o godz. 18.00; tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
– sobota – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

4. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy codziennie na wieczorną Eucharystię, która kończyć się będzie procesją wokół kościoła.

5. Do nabycia Drogi Miłosierdzia oraz czasopismo Staś. Można także odbierać pamiątkowe obrazki po Pierwszej Komunii Świętej.

6. W najbliższą niedzielę ostatni raz przed wakacjami odbędzie się Msza Święta o godz. 13.00. Na czas wakacji (lipiec – sierpień) zostanie ona zwyczajowo zawieszona. Od września wznowimy te Eucharystię ale z lekkim przesunięciem czasowym, odprawiana będzie o godz. 13.30. Wszystkie intencje mszalne pozostają bez zmian.

7. Przypominamy, że w czasie wakacyjnym w parafii z powodu kolonii, pielgrzymek, rekolekcji czy oaz a także urlopów, pozostaje tylko jeden kapłan. Dlatego od poniedziałku 27 czerwca kancelaria czynna będzie 30 min po zakończonej wieczornej Eucharystii.

8. Spowiedź w tygodniu odbywa się 15 min przed rozpoczęciem Eucharystii. Wyczulamy, że przychodząc na spowiedź nieco wcześniej, unikniemy zarówno kolejek jak i niepotrzebnych nerwów, zwłaszcza, że w okresie wakacyjnym będzie o jednego kapłana mniej. Nikt nie został i nie zostanie pozostawiony bez sakramentów, jednak prosimy o roztropność i współpracę.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *