2022.08.14 – XX Niedziela Zwykła

1. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia odnowionej figury Matki Boskiej, która tymczasowo znajduje się w prezbiterium.

2. W tym tygodniu:
– poniedziałek – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny; W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi; Eucharystie o godz. 9.00 (w intencji Ojczyzny a następnie modlitwa przy grobie żołnierza), 10.30 oraz o 17.00.
W tym dniu zbierane będą ofiary do puszki na Archidiecezjalne „Radio i”
15 sierpnia przypadnie 102. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy. Tego dnia módlmy się za wszystkich, którzy podejmują służbę Ojczyźnie w Wojsku Polskim.
– środa – wspomnienie św. Jacka; zwyczajowa Adoracja od godz. 17.00
– sobota – wspomnienie św. Bernarda

3. Za tydzień III Niedziela miesiąca, Nieszpory Eucharystyczne o godz. 16.30.

4. 38. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 3 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji. Informacje dotyczące naszej grupy parafialnej, podamy wkrótce.

5. Prośmy dobrego Boga o pokój na świecie, błogosławieństwo dla nas i naszych bliskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *