2022.08.21 – XXI Niedziela Zwykła

1. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

2. Dzisiaj sąsiednia parafia, NMP Królowej Rodzin, świętuje 25lecie istnienia. Nasza wspólnota wywodzi się z tej parafii, dlatego tym bardziej zechciejmy Dobremu Bogu, podziękować za wszystkich ludzi dobrej woli, którzy przez te lata tworzyli duchowe piękno tej Parafii. Życzymy wszystkiego co najlepsze, a dziś szczególnie dobrego i radosnego świętowania.

3. W tym tygodniu:
– poniedziałek – wspomnienie NMP Królowej
– środa – święto św. Bartłomieja Apostoła; zwyczajowa Adoracja od godz. 17.00
– piątek – uroczystość NMP Częstochowskiej; jest to dzień urodzin naszego Księdza Proboszcza, polecamy go, Waszym modlitwom i wstawiennictwu MB Częstochowskiej; z racji Uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
– sobota – wspomnienie św. Moniki

4. Za tydzień ostatnia niedziela wakacji, zbiórka ofiar do puszek na utrzymanie parafialnej świetlicy.

5. Przypominamy, że od września następuje zmiana w grafiku Eucharystii. Msza Święta z 13.00 jest przeniesiona na 13.30.

6. 38. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 3 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji. Informacje dotyczące naszej grupy parafialnej, podamy wkrótce.

7. 1 Podlaska Pielgrzymka Rowerowa – ROWELASÓWKA 2022. Ideą Podlaskiej Pielgrzymki Rowerowej jest pielgrzymowanie do różnych sanktuariów i miejsc świętych na Podlasiu. W tym roku ROWELASÓWKA uda się do Hodyszewa w dniach 27 – 28 sierpnia (sobota – niedziela). Informacje i zapisy na stronie rekoakcje.pl.

8. Ruszyła kolejna edycja corocznej akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów – wsparcie dzieci z Ukrainy, Białorusi i Polski u progu nowego roku szkolnego. Do końca sierpnia można zakupić tornister z „wyprawką szkolną”, a następnie dostarczyć go do naszej parafii lub biura Caritas przy ul. Warszawskiej 32. Można również dokonać wpłaty na konto białostockiej Caritas z dopiskiem „Tornister”.

9. Wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia niech nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające. Szczęść Boże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *