2022.09.11 – XXIV Niedziela Zwykła

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy, Tydzień Wychowania. Puszka przed kościołem przeznczona jest na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne.

2. Zgodnie z zapowiedzią, karty zgłoszeniowe do Pierwszej Komunii Świętej, są do odebrania w zakrystii. Zapraszamy wszystkie dzieci, zamieszkałe na terenie naszej parafii, niezależnie od tego w której szkole się uczą.

3. W tym tygodniu:

– wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma; jest to 13ty dzień miesiąca – Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.00, następnie Eucharystia i procesja

– środa – święto Podwyższenia Krzyża Świętego; Adoracja od godz. 17.00; tego dnia swoją roczną formacje wznawia, Wspólnota Czcicieli Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy na Eucharystie wszystkich członków wspólnoty jak i osoby, które chciałby dołączyć do tej formy wzrostu w wierze

– czwartek – wspomnienie NMP Bolesnej

– piątek – wspomnienie św. Męczenników Korneliusza i Cypriana

– sobota – 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny

4. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzili Dzień Środków Społecznego Przekazu. Tego dnia ofiary do puszek przeznaczone będą na parafialną Caritas. Wspominać będziemy patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostkę. O godz. 12.00 uroczysta Msza Święta dla dzieci i młodzieży.

5. U Pana Marka można nabyć kolejny numer Dróg Miłosierdzia oraz czasopismo Staś.

6. Powoli przygotowujemy się do obchodów Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa oraz Odpustu Parafialnego. Szczegóły podamy już za tydzień. Jednym z elementów będzie wspólny wyjazd do Różanegostoku. Jest to Pielgrzymka Kół Żywego Różańca ale zapraszamy wszystkich tych, którym modlitwa różańcowa nie jest obca i chcą pokłonić się Matce Bożej. Wyjazd autokarowy. Zapisy i wszelkie informacje u Księdza Proboszcza.

7. Po Odpuście Parafialnym, pojawi się zeszyt intencyjny na 2023 rok.

8. 8 próbna Białostocka Drużyna Harcerska Invictus, działająca przy naszej Parafii, zaprasza wszystkie dzieci w wieku 10-13 na zbiórkę naborową, która odbędzie się 17 września, w salce na ul. Pietkiewicza 8A o godzinie 12.30. Serdecznie zapraszamy. Wszelkie informacje na plakacie w gablocie oraz na parafialnym FB.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *